Znów nie ma chętnych na raciborski dworzec kolejowy

5

Epopeja z dworcem w tle trwa. Choć tym razem wiele mówiło się o tajemniczym inwestorze poważnie zainteresowanym przejęciem, kolejna próba spełzła na niczym.

 

- reklama -

W środę 2 lipca upłynął termin zgłoszeń do ogłoszonych przez PKP rokowań w sprawie zbycia raciborskiego dworca kolejowego. Wcześniejsze przetargi nie przynosiły rezultatu, i choć kolej mocno spuściła z ceny, również obecna – wynosząca 1,87 mln zł – nie przyciągnęła kontrahentów. Jest to o tyle zaskakujące, że z różnych źródeł dochodziły sygnały o tajemniczym inwestorze gotowym przejąć obiekt. Z tego m.in. powodu PKP przerwało rozmowy z miastem na temat przejęcia i ogłosiło rokowania. O potencjalnym kupcu wspominał również prezydent Mirosław Lenk, nadmieniając iż raciborski dworzec może zostać pierwszym czynnym w pełni sprywatyzowanym dworcem w Polsce.

 

Wszystko wraca jednak do punktu wyjścia, gdyż nikt nie wpłacił wymaganego wadium i tym samym nie przystąpił do zaplanowanych na 10 lipca rokowań. – Musimy się zastanowić jakie działania względem nieruchomości podejmiemy – tłumaczy Bartłomiej Sarna z PKP. Rozważane są dwie możliwości: albo powrót do negocjacji z miastem (zgodnie z zapewnieniami prezydenta, zanim przerwano rozmowy warunki przejęcia były już uzgodnione), albo kolejna próba zbycia w drodze negocjacji. Pytany o możliwość opuszczenia z ceny Bartłomiej Sarna raczej nie przewiduje kolejnej obniżki .

 

/ps/

 

 ———————————————————-

 

zobacz także:

 

Tadeusz Wojnar starł się z prezydentem. Poszło o dworzec

Szef rady miasta nie zostawił suchej nitki na PKP. – Nie widzę żadnego uzasadnienia by przejmować ruinę jaką jest raciborski dworzec. Innego zdania jest prezydent Lenk.

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Racibórz czeka na nasz zabytkowy dworzec,który wywieźli nam do warszawki !Dlaczego go rozebrali i wywieźli skoro Polska nigdy nie traktowała Śląska jako zdobyczy wojennej(tak nas uczuli w szkołach i to pewnie zdanie wielu forumowiczów tutaj)???Polska zawsze dbała o Śląsk szczególnie jak go „dostali ” po wojnie…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here