W Grzegorzowicach piłkarze powalczą o Puchar Wójta

0

Gospodarzem tegorocznego Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Rudnika będą Grzegorzowice.
O tytuł najlepszej powalczą drużyny z trzech klubów: LKS Gamów, LKS Grzegorzowice i LKS "Zryw" Rudnik.  – W dzisiejszych czasach wcale nie tak łatwo zmobilizować młodych, a jednak klubom się udaje – przyznaje wójt Alojzy Pieruszka.

Gmina chętnie organizuje sportowe imprezy dla młodszych i starszych – odbywają się biegi, w tym bardzo popularny ogólnopolski bieg na łyżworolkach, sportowe mikołajki, spływy kajakowe, a także właśnie rozgrywki piłkarskie – latem na murawie, zimą – w hali. – Każdy znajdzie coś dla siebie, mieszkańcy chętnie biorą w imprezach udział – mówi Jan Deńca, kierownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Gminy Rudnik.

- reklama -

Piłkarze, poza pucharem dla najlepszej drużyny, będą też walczyć o tytuły w pięciu kategoriach: król strzleców, najlepszy zawodnik, najlepszy obrońca, najaktywniejszy zawodnik i najlepszy bramkarz.  – Oczywiście przede wszystkim w tego typu imprezach chodzi o propagowanie aktywnego stylu życia. A bardzo ważne jest też dostarczanie kibicom sportowych emocji – uśmiecha się Jan Deńca. W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy danego klubu lub mieszkańcy gminy Rudnik, ale reprezentując tylko jedną drużynę.

Przyjść na imprezę może każdy, zawodnikom przyda się doping. Turniej już w najbliższą niedzielę 3 sierpnia od godz. 14.00 na boisku LKS Grzegorzowice.

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here