Czytaj gdzie chcesz i jak chcesz. 1500 nowych książek w IBUK

1

Raciborzanie już od roku mogą czytać książki w formie elektronicznej.Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu już w zeszłym roku rozpoczęła współpracę z serwisem IBUK, który umożliwił czytelnikom biblioteki dostęp do wielu publikacji elektronicznych czołowych wydawnictw. Dzięki dalszej współpracy z serwisem już od 5 sierpnia baza dostępna dla czytelników MiPBP zostanie poszerzona do łącznej liczby ponad 1500 tytułów. IBUK to całodobowa, wirtualna czytelnia dostępna z dowolnego miejsca. Książki można więc czytać na komputerach domowych oraz urządzeniach mobilnych jak tablet czy smartfon.  

W swojej bazie serwis posiada bardzo duży zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych. Dodatkowo Platforma IBUK Libra pozwala nie tylko czytać książki, ale umożliwia także zaawansowaną pracę z e-książką (zaznaczanie tekstu, wprowadzanie zakładek, notatki, tworzenie wirtualnej półki z książkami, generowanie bibliografii, korzystanie ze słownika i encyklopedii).

- reklama -

Przypominamy, że aby w pełni korzystać z możliwości jakie daje IBUK wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem biblioteki. Zainteresowane osoby mogą otrzymać bezpłatny kod pin otwierający dostęp do serwisu. Można to zrobić osobiście lub drogą elektroniczną (podając swoje imię i nazwisko oraz numer karty czytelnika w mailu).  Pomoc można uzyskać bezpośrednio od pracowników biblioteki bądź korzystając z zakładki pomoc w serwisie libra.ibuk.pl. Serdecznie zapraszamy!

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here