
Okolice Raciborza wydobyte z wnętrza ziemi. Otwarcie wystawy w Miejskim Centrum Informacji odbędzie się 13 sierpnia.

Tablica z napisem – „Zakaz wstępu” jest wyraźnym sygnałem, iż dalej iść nie należy. W przypadku obiektów związanych z kopalnictwem, ma to realne uzasadnienie i zakaz należy respektować. Jednak w takiej sytuacji budzi się w człowieku naturalna ciekawość poznania tego, co zakazane lub ukryte. Jako człowiek z niejakim doświadczeniem w obcowaniu z ryzykiem, pozwoliłem sobie wkroczyć do rewirów, które ze względów bezpieczeństwa, jak i tytułu własności nie są przeznaczone do zwiedzania. Ryzyko nie jest przeznaczeniem turysty, więc niech fotografie posłużą jako forma bezpiecznej wędrówki po arcyciekawych krajobrazach, wydobytych z głębin śląskiej ziemi. A znajdują się one niedaleko Raciborza. Nierzadko mijamy je, bez świadomości ich skrytego i niebanalnego piękna. Wiele z tych obiektów znika w sposób nieodwracalny, pozostałe niech przetrwają za szyldami zakazów jako rezerwaty historii Śląska.
Miejskie Centrum Informacji w Raciborzu ul. Długa 1
Otwarcie wystawy:
13 sierpnia 2014r. (środa), godz. 17:00
Wystawa potrwa do 9 września 2014r.




![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)





![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Dialog form, czyli wystawa prac absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych [ZDJĘCIA] Dialog form, czyli wystawa prac absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/06/dialog-form-dyplomy-liceum-sztuk-plastycznych.jpg)





