
Na tegorocznym Goblikonie odbędzie się spotkanie autorskie z Konradem T. Lewandowskim, pisarzem, filozofem, laureatem Nagrody Zajdla.
Spotkanie będzie miało miejsce na sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu (ul. Zamkowa 2) – tuż obok Zespołu Szkół Mechanicznych, czyli głównego budynku konwentowego – w sobotę 16 sierpnia w godzinach 13:30-15:00. Wstęp na spotkanie jest całkowicie darmowy – zaproszeni są wszyscy, nie tylko uczestnicy Goblikonu.
Konrad T. Lewandowski – pisarz, filozof, publicysta i redaktor. Autor ponad trzydziestu powieści o tematyce fantasy, science-fiction oraz kryminalnej. Laureat nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie „Noteka 2015”. Współpracował z takimi czasopismami jak: Nowa Fantastyka, Przegląd Techniczny, Cogito, Sprawy Nauki, Czas Fantastyki oraz Skandale. Wszechstronnie wykształcony (doktor filozofii, inżynier chemii).
Na spotkanie z pisarzem zapraszają organizatorzy Goblikonu 2014: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, Zamek Piastowski w Raciborzu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka w Raciborzu oraz Klub Miłośników Gier i Fantastyki „BASTION” działający przy MiPBP w Raciborzu.
Więcej o programie Goblikonu można się dowiedzieć na stronie konwentu (www.goblikon.pl) i facebooku (www.facebook.com/goblikon). Punkty programu zbierane są jeszcze do 7 sierpnia – pełny program zostanie ogłoszony 10 sierpnia.
publ. /ps/







![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)








![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











![Raciborscy Wolontariusze przekazali świąteczne dary potrzebującym [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/pomagajmy-raciborscy-wolontariusze.jpg)