Posypały się mandaty na Sienkiewicza

2

Znaki informują o treści przepisu, by zaoszczędzić "stówkę" warto się do nich stosować.

Niektóre przepisy zostały ustanowione, by ich przestrzegać. Wśród przepisów o tak ważkim znaczeniu są te, które regulują ruch drogowy. Wśród tych przepisów swoją wagę i wymowę mają te, które komunikowane są za pomocą znaków drogowych. W tym także znaki pionowe. Na Sienkiewicza, tuż przy budynku krwiodawstwa, wisi zakaz zatrzymywania się. I większość parkujących wie, że tam właśnie ten znak „wisi”. I niektórym kierowcom właśnie ten znak „wisi”. Droga jest wąska i auta, które tam parkują naprawdę utrudniają ruch. Ograniczona liczba miejsc parkingowych bynajmniej nie zwalnia z przestrzegania przepisów.

- reklama -

 

 Strażnicy miejscy i policjanci zebrali spore żniwo w postaci mandatów za ignorowanie znaku.

Stąd policja i straż miejska w Raciborzu postanowiła przerwać ów nagminny proceder ignorowania norm regulujących zachowanie w ruchu drogowym. Patrol e obu służb mundurowych ukarały mandatami za zatrzymywanie się w miejscu niedozwolonym kierowców, którzy nie dostrzegli zakazu, lub którzy raczej dostrzec zakazu nie chcieli. Policja ukarała 3 sprawców wykroczenia. Straż Miejska wręczyła mandaty ok. 10 kierowców. Taryfikator za to wykroczenie przewiduje karę 100 zł.

 

/l/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Meloman i poeta, bo jak trakować takie teksty jak „n[size= 11px]iektóre przepisy zostały ustanowione, by ich przestrzegać”? Szkoda, że nie ma przepisów nakazujących myślenie lub zabraniających bezmyslnego pisania.[/size]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here