Kornowac i starostwo na spotkaniu ekspertów WFOŚiGW

4

Na spotkaniu ekspertów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej znaleźli się przedstawiciele gminy Kornowac i Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

Przedstawiciele naszego powiatu uczestniczyli w spotkaniu ekspertów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Pawłowicach. Spotkanie miało charakter informacyjny i dotyczyło przede wszystkim zagadnień związanych z kwestiami takimi jak finansowanie: budów kanalizacji sanitarnej, stacji uzdatniania wody, instalacji ogniw fotowoltanicznych.

- reklama -

 

W trakcie spotkań zaprezentowane zostały wystąpienia Ewy Manieckiej – kierownika zespołu Ochrony Atmosfery i Powierzchni Ziemi oraz Krystiana Smudy – kierownika Zespołu Gospodarki Wodnej i Ochrony Wód. Przedstawione zostały dwie prezentacje multimedialne, podczas których uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się o nakładach, które w ubiegłych latach wydatkował WFOŚiGW, zadaniach priorytetowych oraz efektach, jakie mają przynieść inwestycje realizowane dzięki środkom z WFOŚiGW.

 

Na spotkaniu oprócz ekspertów Funduszu znaleźli się również przedstawiciele gmin: Kornowac, Gaszowice, Radlin, Suszec, Gorzyce, Starostwa Powiatowego w Pszczynie i w Raciborzu. Pracownicy urzędów mogli dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo wypełniać wnioski i jakie są warunki, by móc się ubiegać o możliwość korzystania z rozmaitych instrumentów finansowych. Na spotkaniu obecna była również prezes Funduszu Gabriela Lenartowicz.

 

Maciej Gramatyka – rzecznik katowickiego funduszu powiedział nam, że: – Spotkanie było zorganizowane na prośbę i wniosek Urzędu Gminy w Pawłowicach. Samorządowcy wybrali sobie gminy, do których rozesłane zostały zaproszenia. Spotkanie zorganizowano dlatego, że chcieli oni dowiedzieć się czegoś nowego o zasadach, na których oparte będzie przyznawanie pomocy, pisania wniosków. Zaproszeni goście dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na spotkanie delegowaliśmy dwoje ekspertów, była również pani prezes Lenartowicz. Fundusz w ten sposób wyszedł naprzeciwko oczekiwaniom samorządowców, by zapewnić JST zaplecze eksperckie na tamten moment.

 

/l/ za WFOŚiGW

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here