RSS NaM przystąpiło do Porozumienia Ruchów Miejskich

W Warszawie spotkały się stowarzyszenia wschodzące w skład PRM – wśród nich raciborskie "Nasze Miasto"

Porozumienie Ruchów Miejskich, w skład którego wchodzi również raciborskie stowarzyszenie „Nasze Miasto”, ogłosiło właśnie nowe porozumienie programowe oraz podwoiło swój skład. Do  PRM  dołączyło 6 miast. 3 z nich mają status miast wojewódzkich – Wrocław, Opole, Gorzów Wielkopolski, Gliwice, Świdnica i wreszcie Racibórz. W składzie porozumienia są oczywiście dotychczasowi członkowie – Warszawa (Miasto jest Nasze), Gdańsk (Gdańsk Obywatelski), Toruń (Czas dla mieszkańców), Prawo do miasta (Poznań), Kraków (Kraków przeciw Igrzyskom), Samorządni.pl (Płock).

- reklama -

 

 

 Również raciborskie "Nasze Miasto" było uczestnikiem warszawskiego kongresu.

 

Celem stowarzyszeń będących członkami porozumienia jest współpraca w szerszej, ogólnopolskiej perspektywie, a w sferze samej działalności miejskiej pozostaje kontrola władz miejskich,  troska o racjonalne gospodarowanie środkami publicznymi. Leszczek Szczasny, jeden z liderów raciborskiego stowarzyszenia „Nasze Miasto” akcentuje właśnie ten element funkcjonowania organizacji – Patrzyliśmy obecnemu Prezydentowi na ręce i dodaje: – Nie zgadzamy się z marnotrawieniem pieniędzy, staramy się dbać o jakość nowych rozwiązań w naszym mieście. Mamy nadzieję, że po tegorocznych wyborach będziemy mogli pokazać jak w praktyce nowocześniej zarządzać Raciborzem, a obecność w tak elitarnym gronie jak PRM tylko pomoże czerpać nam dobre wzorce”.

 

Szefowa porozumienia Joanna Kusiak deklaruje, że kluczowa dla działania porozumienia jest kooperacja. W dalszej perspektywie przełożyć się ona ma chociażby na lobbing w celu uchwalenia ustaw ważnych dla rozwoju miast.

 

/l/

- reklama -

39 KOMENTARZE

  1. Założenia NaM i ich potajemne spotkania w raciborskich knajpach, popijawy i inne działąnia trącą mi sekciarskim nastawieniem. Wystarczy przyjżeć się jego członkom – wszyscy lekko świrnięci.

  2. No pewnie, jak ktoś jest spoza ukladu tk trzeba go nazwać swirnietym bo jak śmie podważać autorytet jedynej slusznej władzy. Ja młodym życzę sukcesów. Dość układów towarzystwa wzajemnej adoracji!

  3. Ci młodzi już mieli przedstawicieli w radzie miasta i powiatu. Co zrobili, czym tak zabłysnęli? Tylko zmiana wszystkich od prezydenta, zastępców i radnych może to miasto uratować. Inaczej będzie „powtórka z rozrywki”

  4. Pamiętaj, że niezależnie od tegi, ilu i jakich radnych jest w opozycji nie ma to znaczenia, bo karty rozdaje koalicja. To ze było kilku radnych dokładnie o niczym nie świadczy, bo zawsze m8zna 7ch przegłosować. Z kolei radni koalicji juz kolejną kadencję głosują tak jak im ktoś kazał. Nawet nie pytają dllaczego.

  5. @nie Masz nieco racji ale to tolerowali, nie nagłasniali np. w mediach o nieprawidłowościach, częściej wstrzymywali się od głosu niż głosowali przeciw. Radnych koalicyjnych nie powinno się wybierać ponownie za koniunkturalność 🙂

  6. Dominiak rozbił małżeństwo, Waławczyk próbuje za pieniądze podatników ustatkowac rodzinę, skoro teraz to już tatuś z niego – ale wszyscy chcieliby uchodzić za wzór cnót.

  7. Tak, na końcu świata jest największa zgnilizna. Wacławczyk oficjalnie zatrudnia managera i jednego barmana, a reszta doskakuje sobie kieyd chce i pracuje na czarno. I taki człowiek ma rządzić naszym miastem albo decydować o jego kształcie!?

  8. Tak, jakby dobrze poszukac, to masz racje, ale Waclawczyk na bezczela smieje sie w twarz raciborzanom, plecie glupoty o wsparciu dla mlodych ludzi, a potem placi im 5 zl za godzine i nie zapewnia nawet podstawowych swiadczen. Otworz oczy, naprawde chcesz, zeby miastem rzadzil hipokryta?

  9. Lokalne media milczą, jak kamień. Mogliby podsumować prezydenta, wiceprezydentów, radnych za ostatnią kadencję. Przybliżyć nam kto i co zrobił dla miasta i mieszkańców.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here