MOK w Krzanowicach wspomina wakacje

0

Biwaki, konkursy, zabawy – w tych wszystkich zajęciach mogły uczestniczyć dzieci z Krzanowic.

Podczas tegorocznych wakacji Dom Kultury w Borucinie był organizatorem mini kolonii dla dzieci i młodzieży, których hasło przewodnie brzmiało: „Lato czeka”. Z tej propozycji wakacyjnej skorzystało około 40 uczestników w wieku od 3 do 14 lat. Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże. Organizatorzy zadbali, aby program był atrakcyjny i przygotowany tak, aby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie. Różnorodny i bogaty program, nie tylko nie pozwolił na nudę, ale także uczył i bawił. Zajęcia odbywały się przez 10 dni w godzinach od 10.00 do 14.00, pod okiem doświadczonych  instruktorów DK: Marii Mikołajczyk oraz Beaty Kaleji –Gorzalnik.

- reklama -

 

Pierwsze wakacyjne dni rozpoczęły się od zajęć zatytułowanych „Wesoły świat gier i zabaw”. Uczestnicy mini kolonii spędzali czas grając w gry planszowe, układając puzzle, urządzając turniej gier i konkurs wiedzy oraz organizując zabawy ruchowe. Uczniowie uczestniczący w mini koloniach rozwijali także swoje zainteresowania manualne – tworzyli makietę zoo, na którą umieszczali ręcznie robione zwierzątka z modeliny i plasteliny, a także komponowali prace z origami. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy  sprzyjała powstawaniu więzi w grupie, wyzwalała u dzieci  radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia. Uczestnicy zajęć eksperymentowali tworząc ciekawe, bogate i pomysłowe prace.

 

Dzieci i młodzież spotkały się z przedstawicielami Policji w Krzyżanowicach i Straży Pożarnej z Borucina i Bojanowa, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Mundurowi  przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą, na placach zabaw, podczas jazdy rowerem, przedstawiali także właściwe sposoby reagowania podczas kontaktu z agresywnym psem. Funkcjonariusze policji rozdali broszurki informacyjne oraz światełka odblaskowe na rowery.

 

 

Przedstawiciele Straży Pożarnej przeprowadzili pokaz sprzętu, uczestnicy obejrzeli także wóz strażacki. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Podczas mini kolonii dzieci i młodzież odwiedziły także Publiczną Bibliotekę Gminną w Krzanowicach. W nowo wyremontowanej bibliotece uczestnicy zapoznali się z pracą bibliotekarza oraz obejrzeli księgozbiór. Następnie wszyscy zgromadzeni wraz z dyrektorem biblioteki Sylwią Hofrichter udali się na salę główną DK, aby piec ciasteczka. Każdy dostał na swoją stolniczkę kawałek ciasta i samodzielnie mógł wałkować, wycinać foremkami wybrane przez siebie kształty. Gotowe ciasteczka zostały upieczone, po czym dzieci mogły ozdabiać je różnorodnymi posypkami.  Odbyła się wspólna degustacja ciasteczek, podczas której dzieci zgodnie stwierdziły, iż były przepyszne.

 

 

Na zakończenie mini kolonii odbył się tradycyjny już biwak w DK w Borucinie. 

 

Główną atrakcją była możliwość projektowania przez uczestników ubrań, które następnie zgodnie z projektem szyła pani Katarzyna Ciemienga. Po stworzeniu pięknych strojów oraz pomocy pani Justyny Handzlik , która zadbała o śliczne fryzury, uczestnicy zaprezentowali się w skomponowanych przez siebie kreacjach. Zorganizowane przez Dom Kultury w Borucinie mini kolonie cieszyły się bardzo wysoką frekwencją. Dla niektórych uczestników była to jedyna okazja, aby w atrakcyjny sposób spędzić chociaż część wakacji. Przez cały czas trwania mini kolonii dzieci i młodzież otrzymywały słodkie poczęstunki, za które pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować zaprzyjaźnionym z placówką osobom. Miejmy nadzieją, że ta ciekawa i bezpieczna forma spędzania wolnego wakacyjnego czasu pozostanie tradycją naszego Domu Kultury.

 

MOK Krzanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here