Definitywny koniec marzeń o drodze Racibórz-Pszczyna?

8

Taką hiobową wieść przyniósł na sesję powiatową starosta. Na liście projektów podpisanego w ubiegłym tygodniu Kontraktu Terytorialnego dla województwa inwestycja ta nie figuruje.

Dokument, który będzie obowiązywał w latach 2014-2023 i dotyczy koordynacji inwestycji kluczowych z perspektywy regionu podpisany został w ubiegły czwartek. Kontrakt Terytorialny to 41 mld zł przeznaczonych na realizację najistotniejszych przedsięwzięć, służących realizacji celów rozwojowych kraju i regionu.

- reklama -

Starosta przejrzał listę 77 projektów priorytetowych i ze smutkiem stwierdził brak na niej punktów odnośnie Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna i Drogi Południowej, dwóch kluczowych inwestycji patrząc z punktu subregionu zachodniego. – Nie wiem czy sprawa jest już przegrana i czy jeszcze da się coś zrobić lub zmienić – mówił nie kryjąc rozgoryczenia na zakończenie wrześniowej sesji rady powiatu. Adam Hajduk podkreślił, że jeśli nie stanie się to w nadchodzącym unijnym rozdaniu, to "może być poważny problem". – Obawiam się, że nasi przedstawiciele bardzo słabo bronili tych projektów – podsumował szef powiatu.

 

/ps/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. ,,starosta,, to kto ma wiedziec ?
    a tak przy okazji moze to i dobrze, bo zaczna myslec nastepcy [color=#333300]o OBWODNICY[/color] ,,zasranego miasta,, nie do Tomczykewicza – czyli do nikad – tylko [color=#333300]do niedalekich CZECH [/color]!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here