Przyłącz się do Atlantydy! Rozpoczął się nabór

0

Klub Poezji Śpiewanej Atlantyda szuka nowych muzyków oraz wokalistów.

 

- reklama -

W Raciborskim Centrum Kultury od kilkunastu lat działa, wychowuje i wypuszcza w świat młodych artystów Klub Poezji Śpiewanej Atlantyda. Instruktorką jest Irena Hlubek. Skupia wokół siebie młodzież śpiewającą i grającą na instrumentach, jak również piszącą własne teksty i muzykę. Możesz do nich dołączyć!

W ich repertuarze Herbert, Leśmian, Baczyński czy Kaczmarski. Młodzieży do prób zmuszać nie trzeba, bo piosenka artystyczna nie musi być nudna. – Młodzież, która zaczyna się interesować Atlantydą wie czego chce i poezja śpiewana ją pociąga. Zresztą jestem otwarta na sugestie i propozycje młodych, jestem w stanie się przekonać do każdego rodzaju muzyki, pod warunkiem, że jest dobra – uśmiecha się prowadząca zespół Irena Hlubek.

Stworzyła "Atlantydę", bo poezję śpiewaną uwielbia odkąd pamięta i właśnie tą pasją, mimo, że mało popularną, chciała zarazić młodzież. – Nie wszyscy lubią poezję, jak mawiała Szymborska, ale poezja śpiewana ma swoich wiernych fanów – twierdzi instruktorka. – Ja na niej wyrosłam. Starsze siostry, już studentki słuchały Bułata Okudżawy i wtedy zastanawiałam się co może być w tym fascynującego. Dziś wiem, że do poezji śpiewanej trzeba dojrzeć, by ją w pełni zrozumieć i pokochać – uważa.

Członkowie zespołu niejednokrotnie występują na prestiżowych konkursach poezji śpiewanej i zajmują tam wysokie lokaty. Do "Atlantydy" można dołączyć. Nabór trwa. Klub jest otwarty na młodych artystów, to tutaj mogą rozwijać swoje talenty i kształtować wrażliwość. Chętni mogą kontaktować się z Raciborskim Centrum Kultury.

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here