Dorośli dokształcają się z zakresu obsługi komputera

0

W raciborskiej bibliotece trwa piąta edycja kursów komputerowych dla dorosłych.

Kursy skierowane są do seniorów, którzy mimo wieku, chcą iść z postępem i móc w pełni korzystać z życia, które w wielu dziedzinach  zostało zdominowane przez komputery. Poziom kursu przystosowany jest dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komputerem lub chciałyby poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności.

- reklama -

W ramach trwającego 7 tygodni szkolenia seniorzy poznają podstawy obsługi komputera, uczą się pisać w edytorze tekstu oraz obsługiwać program do obróbki zdjęć Picasa, zakładają też własną skrzynkę e-mailową i konto na Facebooku, a także poznają praktyczne udogodnienia, jakie daje Internet.

Poziom kursów jest bardzo zróżnicowany. Na potrzeby seniorów zostało utworzonych kilka grup, dzięki którym prowadzące mogą dopasować przekazywaną wiedzę do konkretnych osób, tak, aby nikt nie tracił czasu na powtarzanie tego, co już potrafi lub nie czuł się zagubiony przy osobach o większych umiejętnościach.

 

 

– Jesteśmy zadowoleni z postępów naszych „uczniów” i mamy nadzieję, że dzięki kursom organizowanym przez Bibliotekę w Raciborzu, wielu z nich pokona barierę i będzie cieszyć się możliwościami, jakie daje komputer i Internet. Jako, że oferta biblioteki spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, wszystkich chętnych, którym jeszcze nie udało się zapisać na zajęcia, zapraszamy na kolejną edycję, którą planujemy rozpocząć w lutym 2015 roku. Zapisać można się w sekretariacie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 (I piętro) – informują organizatorzy.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here