
Budowa systemu monitoringu wizyjnego w celu podniesienia bezpieczeństwa publicznego w mieście Racibórz warta 975 tys. zł będzie dofinansowana kwotą 762 tys.
Zarząd Województwa Śląskiego z uwagi na zgromadzone środki w ramach Priorytetu VI Zrównoważony rozwój miast dokonał wyboru kolejnych projektów wybranych do dofinansowania. Jest wśród nich raciborski projekt pn. „Budowa systemu monitoringu wizyjnego w celu podniesienia bezpieczeństwa publicznego w mieście Racibórz”.
W ramach projektu Miasto Racibórz utworzyło Centrum Monitorowania z 10 kamerami rozmieszczonymi w centrum miasta oraz wybudowało system teletransmisyjny ze stacją bazową, co miało wpływ na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w mieście.
Wartość projektu: 975 340,88 PLN. Wartość dofinansowania:762 933,01 PLN
publ. /ps/




![„Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi [ZDJĘCIA] „Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/beata-pawel-pomykalscy.jpg)
![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem [ZDJĘCIA] Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-rudy-spotkanie-z-pisarzami-6.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






Czyli jedna kamera to koszt ~100tys zl?
Co obejmuje ta cena?
im dał PRAWO POdglądania ? BEZ KONTROLI !!!
Co na to RPO ??? Toż [color=#ff0000]to granda za grubą kasę .[/color]
Projekt powinien zostać odrzucony, bo Racibórz ma już monitoring. Projekt mógłby przejść, gdyby była to rozbudowa albo modernizacja, a nie budowa.
decyduje o .,,POdglądaniu,, Nas i przez … KOGO ??? A i … PO co ? KTO ,,POdglądy,, weryfikuje i przechowuje ? PO co Gdzie jest PRAWO do wolniści, prywatności, sądowego nadzoru, … ? ,,Nadzór,, sprawowany przez jakiś miejskich ,,dupków,, bez zgody i nadzoru sądu , bez zgody ,,POdglądanych,, [color=#ff0000]TO JAWNE BEZPRAWIE !!! [/color]
[b][color=#808000]konieczny[/color] [/b]:> http://panoptykon.org/temat/monitoring-wizyjny-0