Mali policjanci z sokiem z cytryny dla kierowców

1

Sok z cytryny otrzymywali od przedszkolaków i uczniów ZSP w Szonowicach w czwartek kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej na DK 45.

 

- reklama -

Była to wspólna akcja raciborskich policjantów oraz przedszkolaków i uczniów z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Szonowicach. Akcja realizowana była w ramach działań "Rok Pieszego 2014" we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudniku w ramach projektu "Promocja Aktywnej Integracji w Gminie Rudnik" działania miały na celu propagowanie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie w rejonie szkół. Policjanci dokonywali kontroli drogowych, a dzieci w zależności od sytuacji nagradzali kierujących lizakiem bądź też wręczali do wypicia sok z cytryny.

 

Nietypowy „patrol” wczoraj towarzyszył  policjantom z raciborskiej drogówki. Podczas działań zorganizowanych w ramach ,,Rok Pieszego 2014,,. Celem wspólnej akcji policjantów i uczniów było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, szczególnie w rejonach szkół. Kierowców, którzy naruszyli przepisy nie otrzymywali tego dnia mandatu, lecz sok cytrynowy do wypicia. Uczniowie podkreślali przy tym, jak ważne jest ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły.

 

Wyjątkowa akcja została poprzedzona pogadanką z przedszkolakami podczas, której policjant najmłodszym przypomniał przepisy ruchu drogowego związane z bezpieczeństwem pieszego i rowerzysty. Na zakończenie pociechy otrzymały słodycze i elementy odblaskowe.

 

źródło: KPP Racibórz

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here