Ostatnia sesja przewodniczącego Wojnara

7

Tadeusz Wojnar, po 5 kadencjach w roli przewodniczącego rady miasta, w środę po raz ostatni poprowadził sesję.

 

- reklama -

 

 

29 października odbyła się ostatnia sesja rady miasta obecnej kadencji. W niczym nie różniła się od wcześniejszych. Nie było pożegnań, wzruszeń, podziękowań (w wykonaniu radnych, bo ktoś jednak dziękował. Ale o tym później),itp., jak miało to miejsce chociażby na zakończenie kadencji 2006-2010. Tym razem radni zajęli się tylko i wyłącznie porządkiem obrad. Na wstępie głos zabrał komendant powiatowy policji Paweł Zając. On właśnie złożył podziękowania za wsparcie, jakiego rada udzielała mundurowym przez 4 lata. Zdradził też, na co zamierza spożytkować ostatnią przyznaną mu w tej kadencji kwotę 4 tys. zł. Mają to być 3 urządzenia do szybkiego pomiaru trzeźwości u kierowców oraz baner z logo policji przydatny w przypadku wystąpień policjantów przed kamerami telewizyjnymi.

 

Wszystkie uchwały zawarte w porządku obrad zostały przegłosowane bez większych dyskusji (m.in. o wysokości podatków i opłat lokalnych na przyszły rok, o zwiększeniu wsparcia dla niepublicznych żłobków czy też o sprzedaży miejskich nieruchomości). W części przeznaczonej na interpelacje żaden z radnych nie zabrał głosu, więc po półtoragodzinnej (jednej z najkrótszych w tej kadencji) sesji przewodniczący Wojnar rzucił krótko: – Zamykam sesję, dziękuję, do widzenia.

 

Mimo pozornej zwyczajności środowa sesja była w pewnym stopniu historyczna. Po pierwsze, jak już wspomniano, z fotelem przewodniczącego po 20 latach żegna się Tadeusz Wojnar. Nie wystawia on swojej kandydatury 16 listopada. A po drugie, była ostatnią w której wzięli udział radni wybrani "z listy". Od następnej kadencji radni będą wyłaniani w wyborach większościowych.

 

/ps/

 

—————————————————————————————————————

Reklama

Kolektor danych MEMOR

 

już od 1900 zł

 

Dowiedz się więcej o kolektorach danych i ich zastosowaniach w artykule:

Kolektory danych w praktyce

Kolektor danych memor w niskiej cenie w SOFT ib   Racibórz

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. [img]upload/small_2ScreenShot180.jpg[/img]Ten parweniusz nie wie jeszcze, mimo, że taki sprytny i cwany, co dzieje się jak pozostaje się n i k i m ! Kolesie odpłyną w siną dal, a i na prezesurę przyjdzie konieć !

  2. Zas..ne to jest ale powietrze w Raciborzu z niskiej emisji i o tym prezes jakoś nie wspomina.Taka pozostałość po psie znika sama jako nawóz po 2 tygodniach i to bez sprzątania. G.. na psie nie trują naszego zdrowia jak spaliny i pył w nich zawieszony.Ile budynków za ostatniej kadencji Wiekszosci RS 2000 przewodniczącego połączono do sieci miejskiej CO? Realnych problemów nie widzcie a sztuczne wymyślacie!Zgnoju na wsi jakoś nikt jeszcze nie zachorował i krowie g.. na łące na wsi nikomu nie przeszkadza.No chyba żeby tam rzadziliby tacy „inteligenty” którzy by na radach gmin wstawali i mówili”nasza wieś jest najbardziej zasraną wsią i znam tylko dwóch chodowców którzy sprzątają po swoich krowach pupilach ” ..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here