Krzanowice wybrały „najbezpieczniejszą” gospodynię

1

Mieszkanki gminy musiały wykazać się wiedzą z zakresu BHP oraz funkcjonowania instytucji takich jak PIP czy KRUS.

W Krzanowicach Urząd Miasta przeprowadził dwa konkursy. Pierwszy z nich miał na celu wyłonienie najlepszego sołtysa, drugiemu natomiast przyświecał szczytny cel wyłonienia najlepiej zorientowanej w sprawach bezpieczeństwa w gospodarstwie gospodyni.

- reklama -

Konkurs przybrał formę krzyżówki, którą rozwiązywały panie wcześniej biorące udział w szkoleniu z zakresu BHP oraz ratownictwa medycznego. Wydarzenie nazwano „Gospodynie wiejskie strażniczkami bezpieczeństwa pracy na wsi”. Konkurs organizowany był dzięki współpracy starostwa powiatowego, gminy Krzanowice, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Danuta Klemenz, drugie miejsce zajęła Urszula Kretek, na trzecim miejscu podium znalazła się Zuzanna Wziontek. Tuż za nimi znalazła się Maria Wieder. Zwycięskie gospodynie otrzymały praktyczne nagrody takie jak: myjka ciśnieniowa, podkaszarka, czy opryskiwacz.

 

 

 W Krzanowicach gospodynie rywalizowały w zakresie wiedzy o BHP w gospodarstwie domowym.

 

Radna powiatowa Brygida Abrachamczyk powiedziała nam: – Tego typu inicjatywy mają na celu przede wszystkim upowszechnienie profilaktyki z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w pracach w gospodarstwie rolnym. Poza tym przybliżają wiedze o funkcjonowaniu instytucji zajmujących się tą tematyką. To wreszcie dobry sposób na podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa na wsi.

 

Leszek Iwulski

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here