Gala „New York * New York” – co jeszcze w ten weekend?

0

Koncert Voo Voo w Raciborza, premiera spektaklu "Juliet" i wiele innych wydarzeń.

 

Na publiczność czeka wieczór pełen dobrej muzyki, ale i wspaniałych kostiumów i dekoracji. Gala musicalowa "Revue – New York * New York" w wykonaniu fantastycznych solistów polskich scen operowych i operetkowych.

- reklama -

Artystom będzie towarzyszyć Gliwicka Orkiestra Rewiowa „Promenada” z dyrygentem Adamem Żakiem na czele oraz balet rewiowy "Crazy Girls  Show". Całość poprowadzi Tomasz Białek. Dekoracje i kostiumy przygotowała Natalia Chrzanowska, zaś reżyserią, inscenizacją i kierownictwem artystycznym zajął się Stanisław Skulski. Gala musicalowa "Revue – New York * New York" to kolejny koncert w ramach VII Raciborskiej Jesieni Muzycznej.

 

Wydarzenie już 15 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21. Bilety w cenie 60 i 70 zł do kupienia w kasach RCK. Honorowana jest karta "60 plus".

 

 

 

Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpią:

 

Grażyna Bieniek – mezzosopran, karierę artystyczną rozpoczęła w Państwowym Ludowym Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk". W 1991 roku, zadebiutowała na deskach Opery Śląskiej.

Mariola Płazak-Ścibich – sopran liryczno–koloraturowy. Zadebiutowała rolą Arseny w "Baronie cygańskim" J. Straussa na scenie Państwowej Opery Śląskiej w Bytomiu. Jej pierwszą główną rolą była partia Glldy w "Rigoletcie" G. Verdiego. Brała udział w przedstawieniach operowych i koncertach w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemczech. Danii i Holandii. Wielokrotnie koncertowała też w Kanadzie, gdzie między innymi w 2005 roku zaśpiewała partię Hanny w przedstawieniu operowym "Wesoła Wdówka F. Lehara. Współpracowała także z Narodnym  Divadlem w Ostrawie, w którym wykonywała partię Królowej Nocy z Czarodziejskiego Fletu W.A. Mozarta. Oprócz partii operowych i operetkowych w jej szerokim repertuarze znajduje się również wiele pieśni, utworów musicalowych, a także utwory oratoryjno-kantatowe.

Joanna Kściuczyk- Jędrusik sopran, jest jedną z czołowych solistek Opery Śląskiej. Obsadzana jest najczęściej w tytułowych bądź głównych partiach przedstawień. Wraz z prof. Tadeuszem Sławkiem oraz kontrabasistą Bogdanem Mizerskim, występuje w ciekawym i nowatorskim przedstawieniu o nietypowej formie pt. „Życie i śmierć Williama Blake’a. Esej na głos           i kontrabas”, z którym to programem występują w teatrach w całej Polsce.

Tomasz Białek – aktor scen muzycznych związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym. W swoim dorobku artystycznym ma wiele ról pierwszo- i drugoplanowych, takich jak: Jim Boy  w Kwiecie Hawaii, Billy w 42 ulicy, Barnaba Tucker w Hello, Dolly!, Travis w Footloose, Kupido w Orfeuszu w piekle, Młodszy brat w Ragtimie. Koncertuje w całym kraju, a także za granicą, wykonując największe hity operetkowe i musicalowe. Muzyka od zawsze jest jego pasją,  a scena miejscem na ziemi.

Jan Maria-Dyga baryton. Jako solista debiutował w Bydgoskiej Operze i Operetce, a po  powrocie na Śląsk związał się z Operetką Śląską w Gliwicach, gdzie zrealizował kilkadziesiąt ról i partii wokalnych w klasyce operetkowej, musicalach, operze buffo, wodewilu, komedii i bajce muzycznej. Jako solista koncertował na wielu estradach, nie tylko Śląska. Dla pogłębienia doświadczeń aktorskich pracował w Teatrze Nowym w Zabrzu. Aktualnie występuje na wielu estradach, prezentując programy okolicznościowe i recitale wokalne.

Adam Żak baryton, współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym. W 2007 u boku znanych artystów związanych z Marianem Makulą wziął udział we wznowieniu „Pomsty” w reżyserii Henryka Konwińskiego czyli śląskiej wersji „Zemsty” Aleksandra Fredry. Występował z wieloma Filharmoniami, orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi zarówno jako solista, a także dyrygent. Adam Żaak bierze udział w koncertach oratoryjno – kantatowych i estradowych, w Polsce i za granicą, popularyzując wiele gatunków muzyki od opery do operetek, musicali i piosenki aktorskiej.

Mieczysław Błaszczyktenor. Urodzony na Śląsku i z tym regionem związany na stałe. Jest finalistą Konkursów Wokalnych im. Jana Kiepury w Krynicy (1988) i im. Roberta Stolza w Hamburgu (1997), uczestnikiem wielu festiwali muzycznych w kraju. Kreował wiele czołowych postaci w klasycznych operetkach F. Lehara, J. Offenbacha, E. Kálmána, J. Straussa i P. Abrahama, jak i w niezapomnianych musicalach L. Bernsteina (West Side Story – Operetka Śląska, Gliwice 1989 – polska prapremiera), F. Loewe, J. Kandera (Chicago – Teatr Muzyczny w Gliwicach, 2000 – polska prapremiera) czy R. Frimla (Król włóczęgów).     W swoim repertuarze ma także jednoaktówkę Ż. Karasińskiej-Fluks Chłopak z Sosnowca będącą zbeletryzowaną biografią Jana Kiepury. Występował na scenach Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Szwajcarii i Anglii. W swoim dorobku ma nagrania CD, DVD, a także audycje dla stacji radiowo- telewizyjnych. Jest autorem poezji, scenariuszy spektakli i koncertów, solistą koncertów symfonicznych, kameralnych, wykonawcą liryk wokalnych i pieśni włoskich, a także standardów muzyki rozrywkowej i filmowej.

 

 

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>> 

 

 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here