Odnowienie Misji Świętych na Starej Wsi

4

Przed rokiem w parafii św. Mikołaja po jedenastu latach odbyły się tygodniowe Misje Święte.

Od 8 do 12 listopada wierni brali udział w odnowieniu misji w parafii św. Mikołaja w Raciborzu. Uroczystości prowadzone były przez o. Stanisława ze Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny.

- reklama -

W czasie tych dni zarówno podczas porannej jak i wieczornej mszy św. o. misjonarz głosił nauki w bardzo przystępnym stylu. Mówił o istocie naszej wiary w Jezusa Chrystusa, dogmatach tej wiary, dążeniu do świętości mimo piętrzących się trudności życia codziennego, o nie uleganiu obcym ideologiom, wkradającym się w podstępny sposób do różnych dziedzin naszego życia a szczególnie do oświaty, reklamy i kultury. Wiele uwagi poświęcił życiu katolickich rodzin, zagrożonych rozpadem z powodu rosnącego bezrobocia i biedy, migracji za pracą, uległości pokusom łatwego i beztroskiego życia bez Boga.

 

 

Były też specjalne nauki i nabożeństwa stanowe dla rodziców oraz dziadków, młodzieży i dzieci. Ludzie chorzy mogli uczestniczyć w Eucharystii z nabożeństwem Lurdzkim i Sakramentem Namaszczenia. Na zakończenie, pod koniec Mszy św. nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie obrazu św. Jana Pawła II, umieszczonego w prezbiterium a następnie procesyjnie udano się pod krzyż misyjny gdzie nastąpiło Jego wtórne poświęcenie oraz błogosławieństwo końcowe o. Stanisława – Misjonarza Zgromadzenia Świętej Rodziny. Przedstawiciele Rady Parafialnej w imieniu całej wspólnoty podziękowali o. Stanisławowi za interesujące głoszenie Słowa Bożego, Eucharystię i wspólną modlitwę zapraszając Go do częstszych odwiedzin, aby jak to sam nazwał- dokonać kolejnych renowacji Misji Świętych. W obecnych czasach i sytuacji Kościoła w Polsce jest to szczególnie potrzebne.

Krystian Niewrzoł

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. Wspaniałe nauki, ale trochę za mało ludzi i zimno w kościele. Dziękuję ks. Proboszczowi.

  2. Zauważyłem, że ludzie chętnie słuchają nauk, prostych, dostosowanych do ich poziomu intelektualnego, bez niezrozumiałej dla nich naukowej teologii. to nam jest teraz w Kościele potrzebne.Treba dodać, iż niestety Katolicy coraz mniej czytają bądź oglądają programów religijnych a wybierają w tym czasie seriale, lub spotkania towarzyskie gdzie często mówi się różnie o Kościele i źle o kapłanach.

  3. piotr

    Panie Autorze (KN) ostatnie misje w naszej parafi były w 13 lat temu.I Pan chce być radnym – wstyd !!!

  4. he

    Piotr, a gdzie byłes rok temu??? W zeszłym roku były misje

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here