157 rocznica śmierci Eichendorffa

6

Uroczystościom towarzyszył występ kwartetu smyczkowego 4 -ever.

W Łubowicach odbyły się uroczystości z okazji 157 rocznicy śmierci Josepha von Eichendorffa (1788-1857). Eichendorff był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli romantyzmu i niemieckiej poezji w ogóle. Uroczystości zaczęły się Mszą Świętą celebrowaną w języku niemieckim. Mszy towarzyszył akompaniament kwartetu smyczkowego "4-ever". Następnie zebrani udali się cmentarz. Uroczystości zwieńczył wykład profesor dr. habilitowanej Joanny Roztropowicz pod tytułem "Eichendorff i uczeń- spotkanie w Nysie"w Sali Bankietowej w Centrum Eichendorffa.

- reklama -

 

 Uroczystościom towarzyszył występ kwartetu smyczkowego 4-ever.

 

/l/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Panie redaktorze nazwę Eucharystii pisze się dużą literą – Msza św. Niech Pan to sobie zapamięta na całe życie, bez wzgędu na uwagi komputerowego słownika. Kościół ma swoje określenia i swój język.To jest wielkie uszanowanie
    dla Jezusa Chrystusa który za nas oddał swoje życie.

  2. Może była w innym mieście świętować polskie święto.Wszystko na temat.Mój kumpel był w warszafce świętować:)Po imprezie z dużą ilością „fajerwerków” powiedział:”Na takie zadymy lubi jeździć,bo nawet na meczach tak się nie tłuką”.Oczywiście mój kumpel nie uczestniczył w bijatyce,chciał nieść flagę,ale mu ukradli.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here