Wiatraki 2014 – podróżnicze opowieści w zamkowych murach

1

Raciborski Festiwal Podróżniczy "Wiatraki" po raz kolejny przyciągnął podróżników z całego kraju.

Festiwal Podróżniczy "Wiatraki" zorganizowano już po raz 11. Po raz kolejny uczestników oraz podróżników, którzy zjechali do Raciborza z całego kraju zaproszono na Zamek Piastowski. Jak zwykle cieszył się ogromną popularnością.

- reklama -

 

Sobotni cykl slajdowisk i podróżniczych opowieści rozpoczął ojciec Jak Koczy, który jest misjonarzem w Ekwadorze. Ojciec Jan zbudował jadalnię dla ok.200 dzieci i założył w tym celu fundację Fu Shen Fu, która wspiera i jednoczy ludzi z wielu krajów w jednym celu, by “pomóc pomagać” tym najbiedniejszym. Dzięki kolejnym gościom festiwalu raciborzanie udali się także w podróż na mroźną Alaskę oraz w samo serce gorącej Afryki. Dowiedzieli się także wiele na temat życia nomadów w Mongolii i Azji Centralnej.

 

 

 

Gościem specjalnym festiwalu był Adam Bielecki, himalaista i podróżnik. Wspina się w górach od 17 lat. Leader kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołębiem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum 8068 m co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostalo za najwieksze osiagniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykanski explorersweb. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek. Tej zimy planuje podjąć próbę pierwszego wejścia na K2 o tej porze roku. Wyrusza za kilka dni.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. o wow

    Program w tym roku wyjątkowo spoko, ale szkoda, że tak mało ludzi się pojawia na festiwalu – może ceny powinny być trochę niższe.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here