Dalszy etap projektu NIE Hejtuje

4

Stowarzyszenie ASK rozpoczęło kolejny etap projektu "Nie hejtuję"

Wypowiedzieli wojnę mowie nienawiści

- reklama -

Stowarzyszenie Kulturalne ASK wraz z przedstawicielami największych mediów z regionu po raz kolejny dyskutowało o mowie nienawiści w sieci i sposobach, jak sobie z nią radzić.

 

 Dziennikarze lokalnych mediów i członkowie stowarzyszenia ASK rozmawiali o zjawisku hejtowania

 

Dziennikarze i dziennikarki z takich redakcji, jak raciborz.com.pl, nowiny.pl, naszraciborz.pl, rybnik.com.pl, Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl, tuzory.pl, tujastrzebie.pl i  tuwodzislaw.pl wzięli udział w specjalnym panelu eksperckim, zorganizowanym przez Stowarzyszenie ASK, podczas którego rozmawiano o reagowaniu na mowę nienawiści w komentarzach serwisów informacyjnych.

Już teraz stowarzyszenie ASK w ramach projektu "Palące słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w internecie" współpracuje z lokalnymi mediami, regularnie wysyłając redakcjom powiadomienia o agresywnych komentarzach z prośbą o interwencję.

Podczas spotkania ustalono, że wszystkie uczestniczące w projekcie redakcje podpiszą wspólną deklarację, w której zobowiążą się do reagowania na wszelkie przejawy mowy nienawiści w komentarzach oraz będą cyklicznie publikować materiały edukacyjne na temat tego negatywnego zjawiska w ramach współpracy z portalem niehejtuje.com.
– Liczymy, że to dopiero początek dyskusji o mowie nienawiści w Internecie. Problem jest poważny i trzeba głośno o tym mówić – tłumaczyli przedstawiciele raciborskiego ASK-u.

 

 ASK

 

 

 

publ /l/

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. [color=#6c6d72]A co Pan powie na wypowiedź publiczną pana kolegi z zarządu NaMu pod zdjęciem wyborczym z 2010 r. umieszczonym na stronie Anny Ronin: „nawet ładnie wyszedłem na tym zdjęciu :):):)…tylko nie wiem co te dwa gówna tam robią … MR i RM…” O tym też była mowa na spotkaniu z dziennikarzami? Nie przypominam sobie reakcji ani ASKu ani NaMu na tego typu wypowiedzi w kampanii wyborczej. A stwierdzenie Dawida Wacławczyka, że Mirosław Lenk to „polityczne zombi” to już mowa nienawiści, czy jeszcze nie?[/color]

  2. Boże, kto się tak wypowiedział o zdjęciu? Przecież to jest karygodne co ta partia sobą reprezentuje.

  3. To słowa Piotra Ć. wiceprzewodniczącego RSS Nasze Miasto.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here