
Zwycięzca konkursu otrzyma podwójne zaproszenia na operę Johanna Straussa, który odbędzie się 11 stycznia o godz. 17.00.
Spośród szesnastu operetek napisanych przez „króla walca" Johanna Strauss'a ta zalicza się do najbardziej znanych i chyba tylko „Baron cygański" zyskał równie trwały sukces. Gdzie należy doszukiwać się powodzenia „nietoperza"? Zapewne w barwności scen, komizmie postaci, dowcipie dialogów, niewyczerpanym humorze i w wybitnej muzyce. Od powstania utworu minęło przeszło 120 lat, jednak ten nie stracił ani krzty ze swojego niepowtarzalnego uroku.
Akcja utworu rozgrywa się pod koniec XIX wieku w miejscowości kuracyjnej pod Wiedniem. Libretto to brawurowa komedia pomyłek z fascynującą intrygą. Bankier Eisenstein za namową swojego przyjaciela dr Falke wybiera się na bal do księcia Orłowskiego. Nadarza się doskonały pretekst (… pobyt w więzieniu za obrazę urzędnika państwowego), aby nie zabierać ze sobą żony Rozalindy. Eisenstein nie wie jednakże, iż owo zaproszenie to uknuta intryga. Kiedy, jak i gdzie, a przede wszystkim za co się nietoperz mści? – dowiadujemy się z libretta tejże operetki, znakomicie podanego zarówno w warstwie mówionej, jak i śpiewanej przez artystów Opery Śląskiej.
Opera Śląska wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury 11 stycznia o godz. 17.00. „Zemsta nietoperza" zostanie wystawiona w 3 aktach. Czas trwania spektaklu: 3 godz. 10 min. – 2 przerwy.

Aby wygrać podwójne zaproszenie na "Zemstę nietoperza" Johanna Straussa w Wodzisławskim Centrum Kultury należy odpowiedzieć na jedno pytanie: Z ilu aktów składa się "Zemsta nietoperza" Johanna Straussa? Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected]. W tytule wiadomości należy wpisać "Zemsta nietoperza", a w treści wiadomości swoje imię i nazwisko. Rozstrzygnięcie konkursu 9 stycznia. Nagrodę będzie można odebrać w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury na hasło Raciborskie Media.
Regulamin konkursu:
Wygrywa osoba/osoby, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Pod uwagę brane są tylko prawidłowe odpowiedzi wysłane drogą mailową sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem. Zwycięzca konkursu informowany jest o wygranej drogą mailową na adres, z którego wysłano odpowiedź konkursową.
Nagroda powinna zostać odebrana w ciągu 7 dni od poinformowania o wygranej (wysłania powiadomienia). W przypadku nie odebrania nagrody organizator konkursu może wyłonić innego zwycięzcę lub przeznaczyć nagrodę na inne cele. Biorąc udział w konkursie, zgadzają się Państwo na przetwarzanie podanych przez siebie danych osobowych przez organizatora – firmę Raciborskie Media, SOFT-ib – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r (Dz. U. nr 133 poz. 883) – w celach marketingowych.

/a/






![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)





![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)
![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





