![ob_090403[1]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2015/02/03/ob_090403[1].jpg)
Urząd Miasta Racibórz chciałby, żeby droga po remoncie miała 6 metrów szerokości. Po jednej stronie powstanie ciąg rowerowo – pieszy.
Magistrat zdecydował się na przebudowę ul. Polnej. Remont ulicy ma zostać przeprowadzony od wysokości ulicy Opawskiej do wysokości ul. Żwirki i Wigury. W chwili obecnej urząd ogłosił przetarg na dokumentację projektowo – techniczną. Według założeń klasa drogi ma zachować kategorię L (czyli kategorię drogi lokalnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Transportu). Zakładane natężenie ruchu na tej drodze sytuuje ją w kategorii natężenia KR2. Odcinek na jakim mają być prowadzone prace remontowe wynosi 471m. Szerokość jezdni ma wynosić 6m. Po stronie posesji o numerach nieparzystych ma zostać wybudowany ciąg rowerowo-pieszy o szerokości przynajmniej 2,5m. Po stronie posesji o numerach parzystych zostać wybudowany chodnik o szerokości przynajmniej 1,5m. Firma projektowa, która zgodzi się na wykonanie dokumentacji będzie mieć na to 120 dni od momentu podpisania umowy.
/l/
—————————————————————————————————————
Reklama





![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)




![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






