Śladami św. Pawła. Parafia NSPJ zaprasza do Grecji

0

W trakcie pielgrzymki przewidziane jest zwiedzanie Partenonu, słynnych klasztorów "zawieszonych w chmurach" oraz Świątyni Zeusa.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu zaprasza swoich wiernych na samolotową pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pielgrzymka będzie trwać 8 dni i obejmować będzie zwiedzanie Kavali, Filippi, Salonik, Meteorów, Koryntu, Aten, Myken i Delf. Pielgrzymka organizowana jest w dniach 14-21 maja. W trakcie wycieczki przewidziane jest m.in. zwiedzanie bizantyjskich świątyń, słynnych klasztorów „zawieszonych w chmurach”, Grób Agamemnona, Partenon, Świątynię Zeusa. Koszt wycieczki to 3250 zł. O ofercie czytaj poniżej:

- reklama -

1  DZIEŃ: KAVALA, FILIPPI

Wyjazd spod kościoła NSPJ w Raciborzu. Przejazd na lotnisko w Warszawie (Modlin), spotkanie z pilotem, odprawa bagażowo biletowa, przelot do Salonik, po przylocie  przejazd do Kavali (dawne Neapolis), skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Następnie wizyta w  Filippi – miejsce ochrzczenia pierwszego Europejczyka, przejazd do hotelu, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.

 

2 DZIEŃ – SALONIKI, VERIA

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Salonik, zwiedzanie: Bazylika św. Demetriusza – największy kościół Grecji ze słynną Białą Wieżą, Łuk Triumfalny Galeriusza oraz Rotunda. Przejedziemy do Verii, by zobaczyć Bizantyjskie Świątynie, oraz pomnik św. Pawła. Msza św. w kaplicy, na wzgórzu, z którego nauczał św. Paweł. Przejazd do  hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 

3 DZIEŃ – METEORY

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Meteorów – słynnych klasztorów prawosławnych „zawieszonych w chmurach”, następnie przejazd na południe Grecji na Półwysep Peloponez, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

4 DZIEŃ – KORYNT – ATENY

Śniadanie, zwiedzanie Koryntu: Świątynia Appolina, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema – mównica, z której nauczał św. Paweł . Przejazd do  Aten – stolicy Grecji: w programie wzgórze  Akropolu – Partenon, brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem, Odeon Herodosa Attyka, wieża wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, spacer po Place – dzielnicy Aten. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

5 DZIEŃ -MYKENY, EPIDAUROS, NAFPLION

Śniadanie. Przejazd do Myken: Lwia Brama, Pałac i Grób Agamemnona,  mury obronne; następnie Epidauros: starożytny teatr zbudowany w V w.p.n.e. i wizyta w pierwszej stolicy Grecji – Nafplion. Powrót do hotelu,  odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg

 

6 DZIEŃ – DELFY

Wczesne  śniadanie, wykwaterowanie ,  przejazd i zwiedzanie: Ossios Lukas – klasztor św. Łukasza z XI w. Delfy: sanktuarium Apollona, teatr. Przejazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej,  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ:  śniadanie, czas wolny na plażowanie, odpoczynek, zakupy lub opcjonalnie fakultatywnie wycieczka na Masyw Olimpu (koszt ok. 25 EUR), obiadokolacja, nocleg.

 

8 DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Salonikach, wylot do Warszawy, Przejazd do Raciborza i zakończenie pielgrzymki.

CENA: 3250 PLN (1000 zł zaliczki płatne przy zapisie, pozostała część kwoty – wpłata na konto Diecezjalnego Biura Podróży „św. Jacek” w Opolu – 86 1240 5178 1111 0010 4509 5679)

 

Cena obejmuje: transfer na lotnisko w Warszawie, przelot na trasie Warszawa Modlin – Saloniki – Warszawa Modlin, transport autokarem klasy lux (klimatyzacja,  barek, DVD) na terenie Grecji wg przedstawionego programu, zakwaterowanie: 7 noclegów zgodnie z programem – hotele *** pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 7 śniadań i 7  obiadokolacji (do obiadokolacji woda w dzbankach), opieka pilota podczas całej pielgrzymki, ubezpieczenie: KL 10 000 EUR i NNW 15 000 PLN (SIGNAL IDUNA)

Cena nie obejmuje: świadczeń nie wymienionych w ofercie, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów przewodników lokalnych, taksy klimatycznej (łącznie należy zabrać około 90 EUR) – z kwoty tej pilot rozlicza się po realizacji programu, ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych – możliwość dopłaty do takiego ubezpieczenia w biurze.

 

Zapisy: W kancelarii parafii NSPJ w Raciborzu lub u ks. Piotra (tel. 602193074)

 

/l/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here