14 medali młodych unitów w Rudzie Śląskiej

Bardzo udany start zaliczyli zapaśnicy MKZ Unia Racibórz podczas Mistrzostw Śląska Dzieci i Pucharu Śląska Kadetów.

14 medali w tym 3 złote, 7 srebrnych i 4 brązowe wywalczyli młodzi zapaśnicy MKZ Unia Racibórz podczas sobotnich (21.02) zawodów Mistrzostw Śląska Dzieci i Pucharu Śląska Kadetów, które odbyły się w Rudzie Śląskiej.  W klasyfikacji klubowej(dzieci) MKZ Unia Racibórz zajęła bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji dzieci stanęli Adrian Weczerek(35 kg), Jakub Kustos(53 kg) i Kacper Pogorzelski(+66 kg). Srebrne medale zdobyli Kamil Kapciak(35 kg), Michał Rostek(42 kg), Marcin Łaszewicz(47 kg), Roman Waszek(59 kg), Maciej Krupa(53 kg) i Kamil Zięba(+66 kg). Natomiast brązowe medale wywalczyli Szymon Sosnowski(32 kg), Mateusz Iwanowski(42 kg), Kacper Podsiadło(47 kg) oraz Igor Skiba(53 kg). W grupie kadetów Sebastian Weczerek wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej 54 kg. Opiekę szkoleniową nad zawodnikami MKZ Unia Racibórz, którzy startowali w Rudzie Śląskiej sprawują Piotr Żurawik i Mateusz Wanke.