Lasse i Maja w raciborskiej bibliotece

0

W minioną sobotę biblioteka zorganizowała zajęcia dla miłośników tajemnic i zagadek. Warsztaty oparte były na książkach opowiadających o przygodach detektywów Lassego i Mai.

 

- reklama -

 

 

Książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” są bestsellerem nie tylko w Szwecji, skąd pochodzą. Także w Polsce książki Martina Widmarka trafiają do rąk coraz większej grupy rozczytanych dzieci. Urok tych książek tkwi w ich przyjaznej dla początkującego czytelnika formie (duża czcionka, ilustracje) oraz w treści (do rozwikłania tajemnica).

W minioną sobotę raciborska biblioteka zorganizowała zajęcia dla miłośników tajemnic i zagadek. Warsztaty oparte były na książkach opowiadających o przygodach detektywów Lassego i Mai. Dzieci kolejno więc rozwiązywały rebusy, poszukiwały ukrytej książki (mając do dyspozycji hasła ukryte w kopertach), nawlekały koraliki (co nie było wcale taką prostą sprawą), opisywały zagadkową postać, składały papierowe origami. Na finał wszyscy uczestnicy budowali pociąg z kartonów co było oczywiście nawiązaniem do „Tajemnicy pociągu”.

Zajęcia poprowadzone były wspólnie z Dagmarą Podczasiak – przedstawicielem wydawnictwa ZAKAMARKI.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here