Moto Piknik w Kamieniu Śląskim

0

W wyścigu na 1/4 mili, który odbył się na lotnisku w Kamieniu Śląskim, udział wzięła także ekipa z Raciborza. Zobacz fotorelację.

Moto Piknik to impreza dla wszystkich, którzy kochają samochody, różne ich oblicza i dobrą zabawę. To przestrzeń dla całych rodzin! Ideą przewodnią pikniku jest popularyzacja bezpieczeństwa na drogach, promocja bezpiecznej i sportowej rywalizacji w miejscach specjalnie przystosowanych do ścigania. Podczas Moto Pikniku został zainaugurowany cykl wyścigów równoległych na dystansie 1/4 mili „Automaster Speed Cup”. Pasjonaci szybkości i adrenaliny mogli podziwiać w akcji szybkie i mocne samochody. Dla zwolenników pisków opon, kontrolowanych poślizgów oraz zapachu spalonej gumy, odbyły się pokazy jazdy bokiem w wykonaniu znanych teamów driftowych na największej na południu Polski drift arenie.

- reklama -

 

Zobacz fotorelację z imprezy w Kamieniu Śląskim.  

 

Natomiast, w strefie super samochodów była niepowtarzalna okazja, nie tylko do zobaczenia z bliska cudów motoryzacyjnej techniki, motoryzacyjnych pragnień ale i spełnienia marzenia i przejażdżki wymarzonym samochodem np. Lamborgini Gallardo, Porsche 911Turbo czy Subaru Impreza. Bilety na imprezę w cenie 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu imprezy).

 

Racibórz podczas Moto Pikniku w Kamieniu Śląskim miał swoich reprezentantów!

 

RACIBÓRZ DRIFT TEAM

W nadchodzącym sezonie Raciborski Drift Team zaplanował starty w Serii Drift Open – jest to liga prężnie rozwijająca się i poziom zawodników w niej startujących jest z sezonu na sezon coraz wyższy! Przez okres zimowy auta przechodzą metamorfozy jak w każdym teamie…

Przemek Wojciechowski może się pochwalić całkowicie nowo zbudowanym driftowozem jest do BMW E30 M3 z silnikiem V8 o mocy 300 KM – plany na początek to wjeździć się w nowe auto a potem dołożyć mocy tak żeby można było konkurować z innymi. Drugi kierowca teamu Artur Świerczek, który jeździ znanym już od zeszłego sezonu kolorowym BMW E30 GTR V8 o mocy 300KM również ambitnie podchodzi do nowego sezonu. Obecnie budujemy nowe silniki dla naszych samochodów, będą to turbodoładowane jednostki BMW. Do teamu dołączył nowy kierowca – Szymon Wojteczek, który jeździ BMW E30 kombi 330 V8 GTR.

ADRIAN RUDEK (ADICAR RACIBÓRZ)

Samochód, którym jeździ to BMW M3 E46. – W czasie sezonu zimowego dokonałem sporo modyfikacji, m.in. zamontowałem zestaw kompresora amerykańskiej firmy ESS z intercolerem, wymieniłem wtryski paliwa,  pompę paliwa, kolektor ssący. Zyskałem 200 KM przy doładowaniu 0.5 bara. Teraz mam 552 i 534 NM. Wyścig w Kamieniu Śląskim jest dla mnie przede wszystkim przetestowaniem auta – mówi Adrian Rudek. Kierowca pierwszy poważny start w tym sezonie będzie miał okazję zaliczyć 1-2 maja na zawodach DO w Toruniu. Ekipa ADICAR w ubiegłym roku zajęła w klasyfikacji generalnej 18 miejsce w całej Polsce i założeniem było zakwalifikować się na zawodach do Top 32 i prawie zawsze mu się to udawało a co się z tym wiąże do rywalizacji w parach z elitą polskiego driftu  takimi kierowcami jak Jakub Tatara czy Michał Krajewski, a na torze w Brnie 5 października uzyskał 4 miejsce. Adrian Rudek, który rajdami i driftem na poważnie zajmuje się od 5 lat, uzyskał także licencję zawodnika Polskiej Edycji Driftu. Jego ekipa radzi sobie bardzo dobrze.   

TOP-CAR (KIETRZ)

Ekipę Top-Car tworzą Jacek Olejnik i jego syn Tomek. Jacek jeździ od 4 lat. Pasją zaraził go właśnie syn. – Można powiedzieć, że narodziłem się na nowo. Później uległem poważnemu wypadkowi. Nie poddałem się jednak i wróciłem na tor, na bardzo ciężkie zawody w mistrzostwach Czech pod nazwą Dead Race, gdzie zdobyłem 6. miejsce. Bardzo mnie to podbudowało i wróciłem do gry – opowiada Jacek. Jego syn, Tomek jeździ odkąd skończył 13 lat. – Zaczęło się od BMW E30 z silnikiem 3,5 o mocy 235 KM. W 2012 roku wystartowałem w swoich pierwszych zawodach – mówi Tomek.

 

 

Racibórz Drift Team podczas Automaster Show w Kamieniu Śląskim w 2014 r.

 

 

 

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here