Wędkarze z Krzyżanowic rozpoczęli sezon

0

Inauguracja sezonu wędkarskiego. W grupie seniorów zwyciężył Krystian Wyglenda, a w grupie kadetów Paweł Rusek.

W niedzielę, 26 kwietnia wędkarze zrzeszeni w krzyżanowickim kole nr 109 wzięli udział w zawodach. Do rywalizacji przystąpiło dwunastu seniorów oraz trzech kadetów, a zawody odbyły się na Rogalu. Po losowaniu stanowisk zawodnicy udali się na łowisko. Zawody zostały zaplanowane od godziny 8 do 11 (kadeci) i do 12 (seniorzy).

- reklama -

 

 

 

 

 

Pogoda nie zawiodła, ale ryby niechętnie dały się łapać na haczyk. Po czterogodzinnym połowie przyszedł czas na ważenie ryb i podliczanie punktów. W zależności od stanowiska połowy były mniejsze lub większe. W siatkach znalazły się wzdręgi, płocie, karasie i okonie. Na koniec dokładnie zważone ryby w dobrej kondycji wróciły z powrotem do wody.

Wśród kadetów najlepszy okazał się Paweł Rusek (1295 pkt.), drugie miejsce zajął Szymon Wojtaszek (250 pkt.). Trzeci z kadetów – Dominik Więcek – miał pecha, osiem złowionych wzdręg znalazło dziurę w siatce i przed zważeniem wypłynęło na wolność.

Najlepszym wędkarzem w grupie seniorów został Krystian Wyglenda (2285 pkt.), o którego zwycięstwie zadecydował 42-centymetrowy karaś o wadze 1860 gramów. Drugie miejsce zajął Jan Oczadły (2100 pkt.), trzecie Jerzy Girtler (1060 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: Ariel Danuch (1050), Kazimierz Szczeponek (535), Kazimierz Cieślak (530), Paweł Śmietana (370), Andrzej Bedrunka (185), Marian Juszczyk (150), Marek Szczeponek (100), Bronisław Podruczny (40), Roman Mikaszek – bez punktów.

 

 

 

 

 

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here