Stawki za wodę w Nędzy pozostają bez zmian

0

Radni z Nędzy na ostatniej sesji, na wniosek Przedsiębiorstwa Komunalnego, zdecydowali o przedłużeniu czasu obowiązywania obecnych stawek za wodę. 

Niezmienione ceny, póki ci, obowiązywać będą do końca roku. – Sytuacja finansowa nam na to pozwala – tłumaczy Marek Niewrzoł, prezes PK w Nędzy.

- reklama -

Taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę obowiązująca obecnie na terenie gminy Nędza, która została wprowadzona uchwałą Rady Gminy Nędza w kwietniu ubiegłego roku, traci moc 31 maja.

PK przeanalizowało poniesione koszty zaopatrzenia w wodę, z której wynika, że w przypadku przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf na kolejne 7 miesięcy czyli do końca roku, przychody uzyskane z tytułu świadczonych usług pokryją w całości koszty, które powstaną w okresie przedłużenia obecnych taryf – uzasadnia we wniosku Przedsiębiorstwo Komunalne.

Co najmniej do końca roku mieszkańcy będą płacić za wodę tyle samo, czyli 3,99 netto za metr sześcienny, zaś opłata abonamentowa pozostanie na poziomie 7,80 zł netto. Przyłączenie do sieci wodociągowej kosztuje 88 zł netto. Każdego roku PK wykonuje średnio do 30 nowych przyłączy wodociągowych. – To nowi mieszkańcy, którzy kupują działki i budują się na terenie gminy – wyjaśnia prezes PK.

Woda płynąca z kranów mieszkańców Nędzy pochodzi z pięciu ujęć.  – Uważam, że mamy wodę o dobrej jakości – mówi Marek Niewrzoł. – Należy do wód miękkich, potwierdzają to nasi odbiorcy. Nawet mieszkańcy spoza naszej gminy, przy okazji wizyty u rodziny, dzwonią do nas i przyznają, że mamy dobrą wodę, o wiele lepszą niż w innych gminach czy miastach – cieszy się.

Przedsiębiorstwo stara się, żeby jakość wody nie uległa pogorszeniu. Dlatego m.in. modernizowany jest w tej chwili zbiornik wody na stacji uzdatniania. Inwestycja powoli dobiega już końca.  

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja, tym razem będzie związana z termomodernizacją budynku administracyjno-socjalnego wraz ze stacją uzdatniania wody – zostanie wsparta preferencyjną pożyczką ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości ponad 230 tys. zł.

 

/Gmina Nędza/

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here