Nowy plan magistratu. Chcą z budowlanką zazielenić podwórka

1

Miasto planuje zachęcić wspólnoty mieszkaniowe do przejmowania podwórek poprzez finansowanie rewitalizacji terenów zielonych. Mieliby się tym zająć uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych.

To zupełnie nowy projekt którego koncepcja narodziła się w magistrackim wydziale ochrony środowiska. Program planowany jest w ramach inicjatywy lokalnej z udziałem gminy, Zespołu Szkół Budowlanych i mieszkańców.

- reklama -

 

Jak tłumaczy prezydent, tereny przydomowe są bardzo istotnym elementem zieleni miejskiej. Niestety, w dużym stopniu zdegradowanym. Pierwszym krokiem programu ma być inwentaryzacja takich terenów. Jeśli dana wspólnota zdecyduje się przejąć podwórko, urząd zobowiązuje się wyłożyć pieniądze na rewitalizację, której dokonają uczniowie budowlanki. Zaaranżują oni zieleń i wykonają pracę w ramach praktyk. Projekt ma ruszyć w przyszłym roku.

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Zieleni nigdy za dużo bo ostatnio beton wypiera w miescie zieleń Dobry pomysł tylko na czym ma polegać ta rewitalizacja? Jeśli na nasadzeniach drzew czy krzewów to jestem za A jeśli rewitalizacja ma polegać na cięciu drzew i krzewów jak to ma miejsce w parku Roth to uważam pomysł za fatalny..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here