G. Pieronkiewicz i R. Wolny na Stadionie Narodowym

0

Przedstawiciele krajowych i raciborskich zapasów wzięli udział w spotkaniu poświęconym przygotowaniom do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

 

- reklama -

 

 

Wczoraj na Stadionie Narodowym w Warszawie z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki z udziałem ministra Andrzeja Biernata i jego zastępcy Doroty Idzi odbyło się spotkanie prasowe „Klubu Polska” poświęcone przygotowaniom do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Zapasy reprezentowali medaliści Mistrzostw Świata i Europy oraz Igrzysk Olimpijskich Iwona Matkowska, Damian Janikowski, trenerzy kadry Ryszard Wolny i Władysław Stecyk oraz prezes PZZ Grzegorz Pieronkiewicz. W gronie zaproszonych gości byli również między innymi dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski oraz pływak Paweł Korzeniowski.

 

Do rozpoczęcia XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro pozostało dokładnie 15 miesięcy. Przygotowania polskich sportowców do najważniejszej imprezy czterolecia zainicjowane zostały już w 2013 roku. Po raz kolejny oparte są one na koncepcji szkolenia „Klubu Polska” opracowanej przez MSiT, której celem jest stworzenie optymalnych warunków dla wyselekcjonowanej grupy zawodników i zawodniczek. Programem objętych zostało 93 sportowców dyscyplin indywidualnych. W tym gronie są również oczywiście czołowe postaci polskich zapasów Iwona Matkowska, Monika Michalik i Damian Janikowski. Zdaniem ministra Biernata potencjał polskiego sportu wynosi 10 medali olimpijskich  w Rio de Janeiro, taki dorobek jest realny. Z kolei Grzegorz Pieronkiewicz – prezes Polskiego Związku Zapaśniczego ma nadzieję, że w gronie przyszłorocznych medalistów olimpijskich będą również zapaśniczki i zapaśnicy.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here