Uczniowie ZSO nr 1 finalistami konkursu matematycznego

0

Tytuł laureata w tym konkursie otwiera drzwi na wszystkie wyższe uczelnie w kraju.

8 maja 2015 roku w Katowicach Jacek Nitychoruk (uczeń III klasy Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi) oraz Mateusz Ruciński (uczeń I klasy matematyczno-fizycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 1) odebrali dyplomy finalistów XII edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego.

- reklama -

 

 

Konkurs, organizowany przez Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego, przeznaczony jest dla klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Po eliminacjach rejonowych w Rybniku, a następnie zawodach finałowych w Katowicach, nasi uczniowie zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z udziałem Śląskiego Kuratora Oświaty, mgr Stanisława Fabera.

W czasie uroczystości dr Tomasz Zgraja z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej wygłosił ciekawy wykład o tematyce zarówno matematycznej jak i historycznej zatytułowany: „O spirali logarytmicznej, Archimedesie przełomu wieków XVII i XVIII i ojcu fizyki matematycznej”.

Ten prestiżowy konkurs, który otwiera laureatom drzwi na wyższe uczelnie nie należy do łatwych. Rozwiązania zadań punktowane są w skali olimpijskiej.

 

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here