49 mandatów efektem policyjnej akcji „Prędkość”

0

Raciborska drogówka w piątek przeprowadziła akcję, której celem było dyscyplinowanie kierowców przekraczających nadmiernie prędkość. Ale na tym nie koniec – taką samą akcję policja zaplanowała na poniedziałek.

Od wczesnych godzin rannych  w Raciborzu, prowadzona była akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci z drogówki, w różnych miejscach miasta kontrolowali  prędkość poruszania się pojazdów. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 52 przekroczenia dozwolonej prędkości, których 49 kierujących ukarano grzywną w postaci mandatów karnych, natomiast 3 kierujących pouczono.

- reklama -

 

Taką samą akcję zaplanowano na poniedziałek. W jej trakcie, pomiędzy godziną 10.00 a 18.00, policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w  wideo rejestratory. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, będą też sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci,  którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here