Rozśpiewane przedszkolaki w bibliotece w Nędzy

0

Kilkudziesięciu młodych artystów z przedszkoli z całej gminy Nędza pokazało co potrafi w konkursie "Rozśpiewanej biblioteki" zorganizowanym już po raz trzeci.

 

- reklama -

 

 

Były występy solistów i zespołów, a jury miało twardy orzech do zgryzienia. Były piosenki nie tylko dobrze znane od lat jak "Ogórek", ale też wariacje na temat znanych hitów: "Ja uwielbiam dżem, i gdy go jem, on w brzuszku tańczy". Najpierw przed jury oraz koleżankami i kolegami wystąpiło dziewięciu solistów w wieku od 3 do 6 lat – reprezentantów wszystkich placówek z terenu gminy Nędza, potem zaprezentowało się osiem zespołów.

– Wszyscy pięknie przygotowani, poprzebierani, wszystkim występom towarzyszą ciekawe dekoracje – cieszyła się Iwona Czorny, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy.

Barbara Czogała z Przedszkola w Górkach Śląskich zaznaczyła, że dzieci wszelkiego rodzaju rywalizacje uwielbiają. – Dla starszej grupy to już trzeci konkurs w tym roku! – śmiała się nauczycielka.

Weronika Zagola z placówki w Łęgu mówiła o emocjach towarzyszących występom publicznym. – Dzieci bardzo to przeżywają, ale jeszcze bardziej przeżywają ich występy rodzice! To taki pierwszy zdrowy stres, który przygotowuje dzieci do szkoły – zwróciła uwagę wychowawczyni.

Adriana Sobeczko z Przedszkola w Nędzy podkreślała, że dzieci kochają zajęcia umuzykalniające w przedszkolu i kochają z tym, czego się na nich nauczą, występować publicznie. – Wszystkie dodatkowe zajęcia, dodatkowe wydarzenia, w których dzieci mogą wziąć udział, bardzo je rozwijają – stwierdziła wychowawczyni.

Stefania Niemiec z placówki w Babicach mówiła też o aspekcie integracyjnym. – Dzieci przy takich okazjach spotykają się z koleżankami i kolegami z innych przedszkoli, to je bardzo integruje i świetnie wpływa na funkcjonowanie w grupie – tłumaczyła nauczycielka.

Jury konkursowe oceniało nie tylko samo wykonanie, ale również ruch sceniczny, a nawet strój i rekwizyty. Wszyscy wykonawcy spodobali się na tyle, że komisja zdecydowała o przyznaniu nagród wszystkim małym  artystom.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here