Poseł Czesław Sobierajski o wyborach prezydenckich.

4

Według posła Prawa i Sprawiedliwości jego ugrupowanie po zwycięskich wyborach prezydenckich musi starać się cały czas, żeby przekonać Polaków do swojego programu.

Wyniki wyborów skomentował dla nas również poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Sobierajski. Według posła: – wynik wyborów to odzwierciedlenie ogromnej nadziei na zmiany wśród setek Polaków. Teraz, już po tym pierwszym zwycięstwie, chcemy przekonać wszystkich, że kwestie poruszane w kampanii wyborczej nie były jedynie pustymi sloganami. Rzetelną, wytężoną pracą chcemy pokazać, że jesteśmy formacją odpowiedzialną za własne zobowiązania. Chcemy również przekonać wszystkich, że dla nas najważniejsza jest wspólnota i że ta wspólnota jest jedna. Nie ma połowy narodu. Nie ma ćwierci narodu. Społeczeństwo jest jedno i musimy pracować na rzecz każdego obywatela. I musimy starać się działać na rzecz wszystkich Polaków. To właśnie w swoim przemówieniu podkreślał prezydent elekt. Że dzisiaj jak nic innego potrzebujemy poczucia wspólnoty. Dlatego musimy działać. Nie czekać na wybory parlamentarne, ale pokazać nasze starania już teraz. Już teraz trzeba pokazywać projekty, przedstawiać różne rozwiązania. Rozmawiać o Polsce z Polakami. Jeśli chodzi o refleksję natury politycznej. Według mnie Platforma płaci słoną cenę za butę i arogancję. Ten wynik wyborczy i preferencje wyborców PSL również i ludowcom nie wróżą najlepiej na jesień. PSL może zapłacić za 8 lat rządów koalicji brakiem reprezentacji w parlamencie. Równie poważna jest sytuacja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który miota się pośród swoich wewnętrznych problemów. W mojej opinii wyczerpuje się także pomysł Janusza Korwin – Mikkego i on także będzie miał spore problemy ze sforsowaniem progu wyborczego. Wielką niewiadomą pozostaje również wynik potencjalnego ugrupowania Pawła Kukiza. Jego fenomenalny wynik wyborczy może, ale nie musi przełożyć się na wynik wyborczy do parlamentu. Według mnie jest w stanie osiągnąć wynik wyborczy zbliżony do 10 proc. Dla mojej formacji to dobra informacja, ponieważ nie jest już tak jak przez bardzo długi czas twierdziły mass media, że nie znajdziemy potencjalnego koalicjanta do rządzenia.

- reklama -

 

/l/ 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Panie Sobierajski. Dlaczego masz Pan raciborzan za idiotów! Nie oczekujemy od ciebie gładkich słówek, ale solidnej, partyjnej roboty. Chyba, że jesteś w PiS-ie PO – wską wtyką.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here