Piotr Klima: W Dzień Matki pamiętajmy o Matce Polce

1

Radny poprosił prezydenta, by w tak szczególny dzień jakim jest Dzień Matki, zmobilizował szkoły do składania kwiatów pod pomnikiem nad Odrą.

W tym tygodniu przypadał Dzień Matki. Piotr Klima ma pomysł, jak co roku można uczcić to święto, a jednocześnie pomnik Matki Polki. W trakcie majowej sesji poprosił prezydenta, by ten zdopingował podległe mu szkoły, aby co roku jedna z placówek delegowała tam uczniów z kwiatami. W tym roku zrobiło tak stowarzyszenie ASK. – To pomnik-symbol, zasługuje żeby raz na jakiś czas chociaż trochę bzu tam zanieść – mówił.

- reklama -

 

W opinii prezydenta Lenka idea jest piękna, ale nie chciałby nikogo do niczego namawiać. Inicjatywa powinna być oddolna, nie zaś narzucana urzędniczymi dekretami. Jeśli chodzi o sam pomnik, to ma on wśród raciborzan odpowiednie poważanie i nie jest bynajmniej zapomniany.

 

/ps/

 

 ————————————————

 

zobacz także:

 

 

Egipskie Miasto Umarłych na pl. Długosza?

Radny Piotr Klima ma pomysł, aby to co Racibórz skrywa pod ziemią, stało się dziedzictwem kulturowym miasta.  

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że dwa miesiące temu żaden radny nie poprosił prezydenta o zmobilizowanie szkół do głosowania na podwórko Nivea. Zostało zmarnowane zaangażowanie i zapał tych, którym jeszcze chciało sie chcieć.Obawiam się, że skutecznie zostali wyleczeni z udziału w podobnych akcjach, a szkoda.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here