PK tańsze od Komartu, ale obie firmy za drogie dla miasta

1

To jeden z najważniejszych przetargów w tym roku. O wywóz i zagospodarowanie ubiegały się Komart z Knurowa i raciborskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Obydwie oferty okazały się zbyt kosztowne.

 

- reklama -

Dziś (3 czerwca) w urzędzie miasta odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Oferty złożyły dwie firmy: PPHU Komart sp. z o.o. oraz raciborska spółka komunalna.

 

Oczekiwania magistratu były takie, że za usługi zapłaci maksymalnie 2 mln 810 tys. zł. Po otwarciu kopert okazało się, że obydwie oferty przekraczają tę kwotę. Tańszą złożyło Przedsiębiorstwo Komunalne – nieco ponad 3 mln 119 tys. zł (389,88 zł za tonę odpadów). Knurowianie za zajęcie się raciborskimi śmieciami chcieli 3 mln 743 tys. zł (466,83 za tonę).

 

Zgodnie z ustawą prezydent ma teraz 60 dni na podjęcie decyzji, czy przetarg będzie powtórzony, czy też magistrat zwiększy kwotę przewidzianą początkowo na usługi wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych.

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. 309 tys. to dla Raciborz sporo. A jak to jest możliwe, że są w Polsce firmy które chcą płacić gminie za odbiór śmieci. Czy my jesteśmy tylko tymi baranami do strzyżenia?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here