Superpociąg Impuls dla niesłyszących dzieci

0

EZT 36 WEa, jeden z najnowocześniejszych pociągów Kolei Śląskich, świętował Dzień Dziecka z podopiecznymi raciborskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących.

 

- reklama -

Specjalnie na dzień 1 czerwca przewoźnik na dwie godziny oddał do dyspozycji dzieciom jeden ze swoich najnowocześniejszych pociągów — czyli EZT 36 WEa, potocznie nazywany „Impulsem". W ramach wycieczki po pociągu dzieci mogły nie tylko dokładnie obejrzeć wnętrze pojazdu, ale również zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla pasażerów — jak np. kabiny maszynisty. Łącznie Impulsa na raciborskim dworcu zwiedziło ponad 20 dzieci. Na wszelkie pytania związane z funkcjonowaniem pociągu i tajnikami technicznymi odpowiadała załoga składu. „To duże przeżycie i ogromna satysfakcja zobaczyć uśmiech na twarzach tylu dzieci" — mówiła Jolanta Wacławik, kierownik pociągu Kolei Śląskich Sp. z o.o.

 

 

Wśród atrakcji imprezy znalazła się również krótka prelekcja przedstawicieli Straży Ochrony Kolei (SOK). Dzięki temu dzieci dowiedziały się, jak zachowywać się w pociągu, czego trzeba unikać i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w pobliżu torów. Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się specjalny „pracownik" SOK — czyli… pies tropiący towarzyszący strażnikom.

 

 

W Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć także drobnych upominków — na pamiątkę spotkania podopieczni otrzymali gadżety od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i przewoźnika. Wszyscy goście zgodnie stwierdzili, że za rok równie chętnie odwiedzą pociąg Kolei Śląskich.

 

źródło: kolejeslaskie.com 

publ. /ps/

 

—————————————————————————————————————

Reklama 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here