Strażacy ratowali bociany i gasili pożary traw

0

Miniony weekend był dla raciborskich strażaków bardzo pracowity. Gasili pożary traw, pożar samochodu i ratowali bociany w Pietrowicach.

10 lipca strażacy z Raciborza pojechali do Pietrowic Wielkich, gdzie pomagali pracownikom pogotowia leśnego dostać się na komin, na którym znajduje się bocianie gniazdo. Bociany potrzebowały pomocy. Na ratunek przyszli właśnie strażacy, którzy użyli drabiny mechanicznej, aby dostać się do ptaków. Dwa z nich udało się uratować.

- reklama -

Przez cały weekend strażacy usuwali także skutki nawałnicy, która przeszła przez powiat raciborski w ubiegłym tygodniu. Otrzymywali zgłoszenia o konarach, które wisiały nad drogami i chodnikami. Interweniowali między innymi w Rudach, Kuźni Raciborskiej, Chałupkach. Oprócz tego usuwali gniazda os w Raciborzu i Rudach oraz gasili pożary traw.

W sobotę, 11 lipca zostali wezwani na ulicę Ogrodową w Raciborzu. Płonął samochód marki Fiat 126 p. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi raciborska policja.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here