Raciborzanie wrócili ze Złotych Piasków

0

W trakcie wakacji Zespoły Stowarzyszenia "Źródło" zaplanowały aż trzy wyjazdy na zagraniczne Festiwale.

Już szósty raz tancerze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" wzięli udział w Balcanfolkfest w Bułgarii. Mażoretki Tęcza I i trzy grupy folklorystyczne – Raciborzanie I, II  i  III występowały w kurorcie turystycznym Złote Piaski. Zaprezentowali układy Burleska, Śląsk, Lublin i Polonez.

- reklama -

Na usytuowanej nad brzegiem morza scenie koncertowali wraz z wieloma zespołami z Polski oraz Czech, Gruzji, Cypru Północnego, Czarnogóry, Serbii, Rosji Bośni i Hercegowiny. Koncerty odbywały się co kilka dni wieczorami, pozostały czas wypełniony był wyłącznie odpoczynkiem w morzu, przyhotelowym basenie, na plaży, w wesołym miasteczku czy dyskotekach. Był też czas na zwiedzanie Warny i pokaz w delfinarium. Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była pani Aldona Krupa – Gawron.
    
Na początku sierpnia młodsza kapela "Raciborzanka" wraz z Zespołem "Łężczok" z Gminy Nędza wyjedzie na 2 tygodnie na Międzynarodowy Festiwal do Corlu w Turcji, zaś we wrześniu starsza kapela Raciborzanka i Zespół "Raciborzanie I" koncertować będą w Szanghaju w Chinach i w Dubaju w Emiratach Arabskich.

 

 
 
 

 

 

/SKZR, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here