Policjanci kontrolują dzikie kąpieliska

0

Raciborska policja prowadzi akcję informacyjną. Funkcjonariusze odwiedzają dzikie kąpieliska i uświadamiają młodym ludziom, jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają.

Upalne dni sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną "Bezpieczna woda". Odwiedzają akweny wodne, dzikie kąpieliska i rozmawiają z osobami, które tam właśnie wypoczywają. Informują o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na ludzi podczas kąpieli w niestrzeżonym akwenie.

- reklama -

– Warto pamiętać aby kąpać się tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Dzikie kąpieliska mają nieznane dno i głębokość. Woda w nich może też być skażona. W naszym mieście jest kilka dzikich kąpielisk, które są wykorzystywane przez ludzi na własną rękę. Nie są one dopuszczone do kąpieli jak powszechnie dostępne akweny wodne, gdyż nie posiadają ich charakteru. Brak jest na nich stanowisk ratowników. Kąpiąc się w nich, ludzie ryzykują własne zdrowie, a nawet życie – tłumaczy oficer prasowy KPP w Raciborzu, Mirosław Szymański.

 

 
 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here