W Nędzy nie pozwalają dzieciom na nudę

0

Każdego dnia do biblioteki przychodziła około dwudziestka dzieci – w wieku od kilku do kilkunastu lat. Odbywały się nie tylko zajęcia plastyczne, ale też głośne czytanie, różnego rodzaju zabawy i konkursy.

 

- reklama -

 

 

Ulica Strażacka w Nędzy po raz kolejny w wakacje stała się centrum kreatywnego spędzania czasu dla najmłodszych mieszkańców. Na ciekawe zajęcia od początku lipca zaprasza tutejsza biblioteka oraz centrum kultury. Chętnych nie brakuje.

W bibliotece odbyły się już ostatnie wakacyjne zajęcia. Dzieci po raz kolejny pokazały, że wyobraźnia nie zna granic. – I o to chodzi. Zależało nam, żeby zajęcia pobudziły wyobraźnię i kreatywność, żeby dzieci miały możliwość sprawdzenia się w różnych technikach plastycznych, wypróbowania czegoś nowego. Ale przede wszystkim chodziło o to, by dzieci po prostu przyjemnie spędziły czas, tym bardziej, że nie wszyscy spędzają wakacje poza domem – mówi dyrektor biblioteki Iwona Czorny.

Każdego dnia do biblioteki przychodziła około dwudziestka dzieci – w wieku od kilku do kilkunastu lat. Odbywały się nie tylko zajęcia plastyczne, ale też głośne czytanie, różnego rodzaju zabawy i konkursy. Z okazji podsumowania akcji, biblioteka przygotowała dla dzieci dyplomy, nagrody i upominki.

Klaudia, lat 10. – Fajnie się tu spędza czas, bawimy się razem. A przy okazji, oglądam książki i je wypożyczam. Gabrysia, lat 8. – Lepiej tu przyjść niż siedzieć przy komputerze. Karolina, lat 14. – Przychodzę i ze względu na same zajęcia, ale i na towarzystwo. Weronika, lat 10. – Przychodzę na zajęcia, ale też od razu wypożyczam książki. Ostatnio o koniach.  

Wakacyjne zajęcia w bibliotece dobiegły końca, ale już 10 sierpnia o godz. 11.00 książnica zaprasza na piknik pn. "Sieciaki na wakacjach". To impreza organizowana we współpracy z Fundacją Orange oraz Fundacją Dzieci Niczyje, a także portalem sieciaki.pl.

– Będziemy mówić o bezpieczeństwie w internecie. To bardzo ważny problem, szczególnie, że w czasie wakacji młodzież korzysta z Sieci jeszcze częściej – zwraca uwagę dyrektor biblioteki.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here