Młodzi artyści poznają sztukę aktorstwa

0

Aktor teatralny i gwiazda filmowa – to właśnie wymarzone zawody uczestników warsztatów teatralnych, które odbywają się w RCK. Zajęcia z reżyserem teatralnym – Izabelą Karwot są pierwszym krokiem do spełnienia marzeń.

 

- reklama -

 

 

Warsztaty teatralne trwają od poniedziałku, a na dziś przewidziany jest finał, czyli przedstawienie kończące tygodniową pracę dzieci i prowadzących. Jak wyglądały zajęcia i czego podczas nich można się było nauczyć? – Uczymy się podstawowych zadań aktorskich – zaczynamy od ciała, dzieci poznają możliwości swojego ciała, pracujemy nad plastyką i nad ruchem scenicznym. Później do tego dołączamy słowo, pracujemy nad dykcją, nad wyrazistością. Następnie dokładamy do tego emocje, ruch sceniczny i budujemy obraz na podstawie tekstu – powiedziała Izabela Karwot, reżyser teatralny i prowadząca warsztaty.
 
W tym roku głównym tematem warsztatów była historia pewnego przedmiotu, który nie wie kim jest i próbuje sobie odpowiedzieć na podstawowe pytania przemieszczając się w różne przestrzenie takie jak: szuflada ze sztućcami, kosz z zabawkami, czy śmietnik.
– Te zajęcia mi się bardzo podobają, chodziłem już na różne warsztaty, ale teatralne do tej pory były najlepsze. W przedstawieniu odgrywam rolę gwoździa i chyba chciałbym zostać w przyszłości aktorem albo pilotem myśliwca – zdradził Eryk.

– Każda grupa została podzielona na trzy zespoły, czyli trzy przestrzenie, w których dotknęliśmy torebki mamy, narzędzi i szuflady. Finał zakończy się minispektaklem, żeby dzieci trochę dotknęły sztuki aktorskiej i poczuły się prawdziwymi aktorami. Spektakl już dziś o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy – powiedziała Izabela Karwot.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here