XVII Rajd Środowisk Trzeźwościowych za nami

0

W tym roku "Rajd Środowisk Trzeźwościowych dookoła Polski 2015" kończył się w przeraźliwym upale. Na uczestników jednakże czekały hektolitry wody.

Za nami już XVII spotkanie z Rowerowym Rajdem Środowisk Trzeźwościowych. Uczestnicy pokonali ponad 3 tysiące kilometrów. Jechali dookoła Polski. Aż 15 z nich przejechało całą trasę – w upale, w deszczu, w w burzy… Jak ci prawdziwi mistrzowie z Tour de Pologne. Wśród tej "piętnastki" jest jedna kobieta.W sumie jechało ich 38.

- reklama -

 

 Na rowerach przejechali ponad 3000 kilometrów.

 

Jechali tak długo, na ile pozwalało im zdrowie, kondycja, sytuacja rodzinna, urlop w pracy… Ostatecznie o godzinie 13.00 wielka pętla domknęła się na skraju jej początku. Na raciborskich Ocicach. Uczestnicy rajdu tygodniami pokazujący, że gorący oddech wódki na plecach nie musi być sposobem na całe życie, wjechali na boisko Zespołu Przedszkolno – Szkolnego nr 2. Dzisiaj jechali w lejącym się z nieba żarze, w blisko 40 stopniowym upale. Zwartą kolumnę doprowadził na miejsce przeznaczenia komandor rajdu Ryszard Karkosz.

 

 

 Na komandora rajdu Ryszarda Karkosza czekali naprawdę wszyscy.

 

Na zmęczonych orędowników trzeźwości czekały gary swojskiego bigosu, gęsty żur,domowe ciasto. czekała również woda z hydrantu, którą rozlewano do dzbanków z cytryną, z pomarańczem, z sokiem malinowym. Na ten pomysł wpadł któryś z pracowników miejskich wodociągów. Pomysł, zresztą wywołał prawdziwą furorę. Na płycie boiska przy ocickim ZPS nr 2 na uczestników rajdu wyczekiwali organizatorzy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka "Tęcza. Katarzyna Dutkiewicz (a jej słowa potwierdził prezes Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzóska), że tak olbrzymie przedsięwzięcie byłoby bardzo trudno zorganizować bez pomocy samorządów – zarówno miejskiego, jak i powiatowego. Stąd też obecni byli na zakończeniu XVII edycji rajdu również prezydent Raciborza Mirosław Lenk i starosta Ryszard Winiarski i jego zastępca Marek Kurpis. Rajdu nie można by zorganizować z tak dużym rozmachem również bez pomocy samorządów z innych miast, miasteczek, wsi, którzy służyli organizacyjnie na samej trasie przejazdu.

  

 Uczestnikom rajdu specjalne certyfikaty wręczył prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

 

 Finał na ocickim boisku szkolnym składał się jednak nie tylko wręczenia dyplomów, nagród (jedną z nich były np. bilety na zwiedzanie Parlamentu Europejskiego ufundowana przez europosła Bolesława Piechę dla trzech uczestników rajdu), ale także występu mażoretek z zespołu "Tęcza", pokazów aikido, dmuchanego zamku dla dzieci i rodzinnej atmosfery. 

 

 

 Na uczestników festynu czekały również pokazy wschodnich sztuk walki.

 

Leszek Iwulski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here