Pielgrzymi wyruszyli z Raciborza na Jasną Górę

0

39. piesza pielgrzymka opolska rozpoczęta. W tym roku pątnikom przyświeca hasło: Metanoia – umysłu i serca. Ewangelicznymi ścieżkami nawrócenia – w kierunku Światowych Dni Młodych Kraków 2016.

 

- reklama -

Cztery grupy po ok. sto osób, każda oznaczona innym kolorem w zależności od parafii . Są tacy, którzy w pielgrzymce biorą udział po raz pierwszy, inni na szlaku byli nawet kilkanaście razy. Niektórzy pójdą tylko jeden dzień, większość jednak zamierza przejść całą trasę, aż na Jasną Górę. Każdy idzie za coś podziękować lub o coś poprosić. Z modlitwą i śpiewem na ustach.

 

Wyruszyli w poniedziałkowe przedpołudnie, o godz. 10.30. Wpierw wzięli udział we mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Po kilkunastu dniach upałów w poniedziałek temperatura zauważalnie spadła, stąd pielgrzymowanie (a przynajmniej jego początek) nie będzie odbywało się w tropikalnych warunkach.

 

 

Co prawda wymarszowi towarzyszyły lekkie opady deszczu, ale mało komu to przeszkadzało. Pątnicy i na to są przygotowani. Z plecaków powyciągano różnobarwne peleryny przeciwdeszczowe, kolorowe parasole.

 

 

Za trzy dni strumień raciborski dołączy do głównego nurtu pielgrzymki opolskiej. Jak zapowiedział Andrzej Sosnowski, wieloletni prowadzący, do tego czasu będą szli głównie unikając asfaltu (dziś np. przez Łężczok). Pierwszy nocleg zaplanowano w Rudach Raciborskich. Do celu dotrą w sobotę 22 sierpnia.

 

 

Tematyka tegorocznej pielgrzymki jest połączeniem myśli przewodniej programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2015 „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” z przygotowaniami do Światowych Dni Młodych w Krakowie w roku 2016.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here