Remiza OSP w Babicach zmienia swoje oblicze

0

Trwa modernizacja budynku OSP w Babicach. Do tej pory udało się m.in. docieplić elewację, wymienić dach, instalacje oraz przebudować pomieszczenia.

Dobiega końca kolejny etap inwestycji rozbudowy obiektu Ochotniczej Straży Pożarnej w sołectwie Babice w gminie Nędza. W ostatnich dniach utwardzono dojazd, a w świetlicy zamontowano aneks kuchenny. – Od strażaków można wymagać, ale należy im też stworzyć odpowiedni warsztat pracy – mówi Wójt Gminy Nędza Anna Iskała. Wcześniej w Babicach strażakom-ochotnikom służył o wiele mniejszy budynek. Teraz siedziba została rozbudowywana i dostosowywana pod potrzeby OSP. Strażacy nareszcie zyskają miejsce, w którym będą mogli się spotykać i kształcić młodych.

- reklama -

 

 

 

Inwestycja w Babicach była podzielona na części. We wcześniejszych etapach, w jednym z dwóch budynków, tym większym zostało wyodrębnionych kilka mniejszych pomieszczeń, powstały wtedy m.in. garaż, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze. Potem wydzielono część mogącą służyć jako pomieszczenie biurowe. W trzecim etapie zbudowano dodatkowy garaż dla ciężkiego wozu bojowego, który został Babicom przekazany przez OSP w Nędzy. Została też docieplona elewacja, stropodach, pokrycie dachowe, zamontowane zostały okna i drzwi, wykonano instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz wentylację. W kotłowni stanął nowy, ekologiczny piec.

Inwestycję w Babicach po raz kolejny wsparli sami mieszkańcy – z zeszłorocznego funduszu sołeckiego wybudowano parking przed remontowaną strażnicą, a teraz ze środków funduszu wyposażono świetlicę OSP w aneks kuchenny ze sprzętem AGD, zamontowana zostanie również podświetlana tablica informacyjna.  

Nowej strażnicy doczekają się też ochotnicy z Górek Śląskich. – Trwają ostatnie ustalenia dotyczące projektu. Budowę planujemy na przyszły rok – wyjaśnia wójt. – Generalnie w każdej z naszych strażnic trwają mniejsze czy większe prace albo doposażanie w sprzęt. To ważne, bo od strażaków można wymagać, ale należy im też zapewnić odpowiedni warsztat pracy. Jeśli wójt może na strażaków liczyć, gmina może czuć się bezpiecznie – podkreśla wójt.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here