Szanty zabrzmią na przystani kajakowej

0

RCK zaprasza 12 września na przystań kajakową w Parku Zamkowym w Raciborzu, gdzie odbędzie się koncert zespołów Perspektywa Okolicy i Carta Marina.

 

- reklama -

 

 

"Perspektywa Okolicy" jest dobrze już znany raciborskiej publiczności. Zdobywa nagrody na wielu festiwalach i konkursach. Zespół jest kolejnym etapem twórczego rozwoju założyciela Grzegorza Zimałki. Muzyka na poważnie w jego życiu zaistniała na początku lat 90-tych. Wtedy to założył egzystencjonalną grupę poezji śpiewanej „Dlaczegoja”, w której śpiewał i grał na gitarze. Wraz z pozostałymi członkami ówczesnego zespołu grywał w kraju i zagranicą.

– Z biegiem lat po zawartych w tekstach pytaniach „dlaczego”, przyszedł czas na pytanie: „jak”. I w ten naturalny sposób został powołany do życia nowy zespół pod nazwą „Perspektywa Okolicy” – mówi Grzegorz Zimałka.

W ostatnich miesiącach wiele się działo: muzycy weszli do studia i nagrali kilkanaście utworów, grali koncerty i brali udział w festiwalach. – Powrót do muzyki jest jakby naturalną kontynuacją tego, co rozpoczęło się wiele lat temu – mówił w jednym z wywiadów Daniel Siedlok grający na gitarze elektrycznej. – Spotkaliśmy się po latach i zaczynamy nowy rozdział w życiu – dopowiedział Leszek Prędkiewicz grający na gitarze basowej.

Wraz z zespołem "Carta Marina" zagra na przystani kajakowej w Parku Zamkowym w Raciborzu 12 września o godz. 17.00.  Wydarzeniu będzie towarzyszyć podsumowanie dwudniowego pleneru malarskiego, pod kierunkiem Andrzeja Śliwickiego.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here