Narodowe Czytanie Prusa w raciborskiej bibliotece

0

Pojedynkiem Izabeli Łęckiej z Heleną Stawską raciborska biblioteka zainaugurowała ogólnopolskie Narodowe Czytanie Prusa pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

 

- reklama -

 Zobacz więcej zdjęć >>>

W tym roku, podczas czwartej edycji akcji, miłośnicy polskiej literatury przypomnieli sobie „Lalkę” Bolesława Prusa.

Specjalnie dla czytelników, na schodach biblioteki wystąpił Teatr Wodzisławskiej Ulicy, który barwnie przedstawił sylwetki dwóch głównych konkurentek o względy Stanisława Wokulskiego. Na scenie pojawiła się nawet mała Helunia, którą wspaniale zagrała córka jednej z aktorek.

 

  Zobacz więcej zdjęć >>>

Pamiętacie, jak zakończyła się rywalizacja kobiet, kto uratował Wokulskiego od śmierci albo na jakim instrumencie grał Ignacy Rzecki? Czytelnicy biblioteki odkurzyli swoją licealną pamięć i świetnie poradzili sobie nawet z najbardziej szczegółowymi pytaniami w trakcie przeprowadzonego quizu. Wszyscy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi książkami!

W trakcie trwania przedstawienia i konkursu, najmłodszych uczestników zaproszono na warsztaty plastyczne „Zrób swoją Lalkę”.

Z okazji Narodowego Czytania, Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć okolicznościową. Każdy uczestnik spotkania w bibliotece, który przyniósł prywatny egzemplarz książki autorstwa Bolesława Brusa, mógł zdobyć pamiątkową pieczęć z logo Narodowego Czytania!

 

 Zobacz więcej zdjęć >>>

Przypomnijmy, Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego i kontynuowana przez Prezydenta Andrzeja Dudę z małżonką. Jej celem jest promocja polskiej kultury, popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

 

źródło: MiPBP w Raciborzu

/publ.d/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here