535 kilogramów ryb na jesiennych zawodach w Nędzy

0

Największego amura o wadze 8,24 kg wyciągnął na matę Janusz Porąbka. W sumie na zawodach złowiono ponad 70 sztuk karpi, a także jednego amura, jesiotra i szczupaka (poza punktacją).

 

- reklama -

 

 

Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego Babiczok z Nędzy zorganizowało Jesienne Drużynowe Zawody Karpiowe "Babiczok-Jesień 2015". W zawodach wystartowało 13 drużyn karpiowych z naszego regionu. W sumie złowiono 535 kilogramów, w tym 14 sztuk powyżej 10 kg. Największą rybę zawodów złowił Wardęga Paweł był to karp o wadze 16,18 kg.

Największego amura o wadze 8,24 kg. wyciągnął na matę Janusz Porąbka. W sumie na zawodach złowiono ponad 70 sztuk karpi, a także jednego amura, jesiotra i szczupaka (poza punktacją).

 

 

 

 

Zwycięzcami jesiennej edycji zawodów zostali:
I miejsce – Wardęga Paweł, Franosz Andrzej – 18 szt. – 163 kg.
II miejsce – Połeć Wacław, Łazinka Roland – 12 szt. – 90,30 kg.
III miejsce – Pawulkiewicz Tomasz, Szewczyk Henryk – 8 szt. – 65,46 kg.

– Zawody odbywały się w miłej, sportowej atmosferze. Pogoda dopisała, a o żołądki wędkarzy zadbał nasz kolega kucharz-amator Boguś Granieczny, który jak zwykle stanął na wysokości zadania serwując nam swoje potrawy w profesjonalnym wykonaniu – mówi z uśmiechem Janusz Cieślikowski ze stowarzyszenia Babiczok.

Zawody odbyły się na wodzie Babiczok II w miejscowości Babice w gminie Nędza.

– Były to najlepsze zawody karpiowe jakie zorganizowaliśmy! Zostały pobite wszelkie rekordy! – uśmiecha się Janusz Cieślikowski.  
Organizatorzy dziękują sędziom oraz sponsorom nagród: Jet Fisch, Silesia Carp Hunter oraz Andrzejowi Wieczorkowi za ufundowanie nagród rzeczowych za największą i najmniejszą rybę zawodów. Podziękowania także dla uczestników. Organizatorzy już zapraszają na kolejną wiosenną edycję, tym razem metodą rzutową.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here