Raciborzanie żegnali lato z Romami

1

– Mam nadzieję, że nie pomylicie nas z uchodźcami – żartował ze sceny lider zespołu Gipsy Boys, który w piątkowy wieczór wystąpił w Parku Roth.

W tym roku raciborzanie lato będą żegnać dwa dni! W piątkowy wieczór Raciborskie Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców na wieczór z Romami. Chwilowa awaria prądu nie przeszkodziła w dobrej zabawie. Każdy mógł lepiej poznać cygańską tradycję. – Chciałbym, żeby raciborzanie zobaczyli jak bogata i elegancka może być nasza kultura – mówił Władysław Lesiako Kwiatkowski, lider zespołu Gipsy Boys.

- reklama -

To był bardzo barwny i różnorodny wieczór. Była romska muzyka, tańce, wróżenie z rąk i kart i pokaz cynowania patelni. Lesiako Kwiatkowski pomiędzy utworami opowiadał ze sceny o romskiej tradycji, kulturze, języku. Goście podkreślali swój głęboki związek z Polską. – To mój dom. Moje życie do końca będzie związane z Polską – mówił wokalista. – Walczymy o to, żeby ludzie nas poznali. Mamy tu jeszcze dużo do zrobienia – przyznał.

 

 
 

Zainteresowani przyszłością mogli liczyć na wróżby z ręki i kart. – Widzę na przykład czy ktoś ma zmartwienia, czy miał kłopoty, czy będzie lepiej czy gorzej. U pani to długą podróż widzę. I pieniądze. I długie życie – zdradziła wróżka. Wraz ze swoją społecznością mieszka w Gliwicach i mówi, że im tam bardzo dobrze.

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here